Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Nitro: Nový model s býkem ve znaku

Jakub Kraus Jakub Kraus 26. 2. 2013 • 07:46
5
8
Už je to nějaký ten pátek, c o Lamborghini oznámilo, že uvede další nový model a ta chvíle je zde.

A novým modelem s býkem ve znaku není čtyřdveřové kupé Estoque, ani SUV Urus, ale traktor :-D. Nový model totiž pochází z divize Lamborghini Trattori a jmenuje se Nitro. Je navržený Giugiarem a samotný výrobce ho popisuje jako stylový výkonný traktor. I když si zrovna nejsem jist, jestli styl je to hlavní, na co se při práci na poli hledí.

Z pohodlné kabiny je však luxusní výhled všemi směry, automobilová divize by si z toho mohla vzít příklad, díky panoramatickým konvexním oknům, takže je možné s ním i couvat! K pohonu slouží řadový čtyřválec Deutz Tier 4i, který přenáší výkon přes manuální pětistupňovou převodovku, popř. třístupňový Powershift. Pro zastavení je traktor vybaven kotoučovými brzdami s posilovačem a jako standard je ve výbavě dokonce i parkovací brzda.

Ač pouze v podobě zemědělské techniky, musí to být super mít Lambo. Co myslíte?

Související články

Témata
27. 2. 2013 11:55
Autor je zřejmě odborník
Zajímalo by mě, jestli se autor článku nad svým výtvorem aspoň trochu zamyslel. Traktor, se kterým není možné couvat, je v dnešní době vskutku rarita. Také údiv, že parkovací brzda je už v základní výbavě, je zvláštní.

"...takže je možné s ním i couvat!"

"...jako standard je ve výbavě dokonce i parkovací brzda."
27. 2. 2013 11:35
Re: ach jo
No jo tak "novinář" z bulvárního nakladatelského domu. Co bys chtěl ? :-)
Avatar - Stejsn
27. 2. 2013 09:26
Re: ach jo
To sice neví, zato je úplně v šoku z objevu, že Lamborghini vyrábí i zemědělské stroje. A počkejte až mu někdo prozradí, že Tatra dělala i osobáky! :no:
26. 2. 2013 21:20
ach jo
Petistupnova manualni prevdodovka nebo tristupnovej pwershift? Co to je za blabol? Jsou tam samozrejme obe za sebou a k tomu jeste pwershuttle a mozna plazivky. Pan redaktor evidentne nevi o traktorech vubec nic. :-(
26. 2. 2013 18:53
Re: Natilitor
Já bych raději vybíral u Fendtu... Ale asi bych na to buchty moc neletěly :-)
Články odjinud