Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini slaví nový prodejní rekord a očekává skvělý rok 2020

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 1. 2020 • 13:40
26
1
Zobrazit náhledy (26)
Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD

Lamborghini dosáhlo v roce 2019 nového historického maxima v počtu vozů dodaných zákazníkům. Celosvětové prodeje italské značky rostou již devět let v řadě.  

Lamborghini uvádí, že od 1. ledna do 31. prosince roku 2019 dodalo svým zákazníkům celkem 8205 nových automobilů, což představuje navýšení o 43 % oproti stejnému období roku 2018, v němž bylo dodáno 5750 vozů. Prodeje vozů s býkem ve znaku rostou již devět let v řadě a lze připomenout, že v roce 2010 italská automobilka dodala zákazníkům celkem 1302 vozů.

Stefano Domenicali, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini, uvedl, že rok 2019 byl pro automobilku nejúspěšnější v celé její historii. Podle jeho slov se za pouhé dva roky podařilo zdvojnásobit prodejní čísla. Velký podíl na tom má nové SUV Urus, zatímco supersportovní modely Aventador a Huracán si i díky průběžným modernizacím udržují své pozice na trhu.

Lamborghini se v současnosti prezentuje jako automobilová značka, která působí prakticky na celém světě, a její prodeje jsou rozděleny mezi tři hlavní regiony. V roce 2019 v prvním z nich, jímž je EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) prodeje vzrostly o 28 % s 3206 dodanými vozy. V případě Ameriky, představující druhý region, byl zaznamenán růst o 45 % na 2837 dodaných automobilů. Třetí region představuje Asie a Tichomoří, kam zamířilo 2162 vozů, což je růst o 66 %.

USA s 2374 automobily dodanými za rok 2019 zůstává největší jednotným trhem, následují čínská pevnina, Hongkong a Macao (770), Spojené království (658), Japonsko (641), Německo (562), Střední východ (387), Kanada (376) a Itálie (370). Na všech těchto trzích rostly v roce 2019 dodávky automobilů značky Lamborghini.

V případě jednotlivých modelových řad se velmi dobře dařilo dvanáctiválcovým i desetiválcovým supersportům. Lamborghini Aventador má za rok 2019 ve všech svých provedeních na svém kontě 1104 dodaných exemplářů. Lamborghini Huracán bylo zákazníkům dodáno v počtu 2139 vozů, na čemž má hlavní zásluhu uvedení jeho modernizované podoby.

Lamborghini uvádí, že v roce 2019, po pouhých pěti letech výroby, opustil montážní linku exemplář modelu Huracán s pořadovým číslem 14.022. To znamená, že tato modelová řada již překonala svého předchůdce, jímž model Gallardo, kterému se stejného počtu dodaných vozů podařilo dosáhnout za 10 let.

Zcela podle očekávání má hlavní podíl na rekordním růstu prodejů značky Lamborghini nové SUV Urus. Tento model má na svém kontě celkem 4962 dodaných vozů za celý rok 2019, což je nárůst o 182 % oproti roku 2018, kdy bylo zákazníkům dodáno 1761 zástupců tohoto modelů, ale zde je potřeba připomenout, že dodávky byly zahájeny až v průběhu roku.

Pro rok 2020 má Lamborghini poměrně sebevědomý výhled na další růst prodejních čísel. Pozornost italské automobilky se má přitom v tomto roce podle jejích oficiálních materiálů soustředit na vývoj hybridních provedení nových generací supersportovních modelů. Zároveň hodlá automobilka s býkem ve znaku pokračovat ve své dosavadní strategii, jejíž součástí je i představování a prezentování nových modelů zákazníkům na exkluzivních individuálních akcích, což mimo jiné znamená, že se nehodlá zúčastnit autosalonu v Ženevě.  

Zdroj: Automobili Lamborghini S.p.A.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud