Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini zveřejnilo datum premiéry nového modelu. Bude už brzy!

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 5. 2020 • 07:38
33
Zobrazit náhledy (33)
Lamborghini Urus ST-X Concept Lamborghini Urus ST-X Concept Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD

Krátce po obnovení výroby slibuje italská automobilka on-line premiéru nového modelu

Světoznámý výrobce sportovních vozů musel kvůli pandemii nového koronaviru uzavřít svůj boloňský závod již 13. března, přičemž s jeho znovuotevřením se počítalo před koncem stejného měsíce. Uzavírka se ovšem výrazně protáhla a Lamborghini tak nakonec otevírá své brány teprve dnes, v pondělí 4. května.

Kromě informací o plánovaném znovuotevření závodu Sant’Agata se ovšem automobilka ve své tiskové zprávě pochlubila ještě jednou novinkou, kterou by měla být on-line premiéra nového modelu. K němu prozatím nemáme žádné konkrétní informace, premiéra je ovšem naplánována na 7. května a podle automobilky vůz zkompletuje produktovou nabídku.

O jaký vůz by tedy mohlo jít? S dlouho diskutovaným čtvrtým modelem v nabídce bychom prozatím příliš nepočítali, neboť by podle dřívějších prohlášení zástupců automobilky měl dorazit až v polovině tohoto desetiletí. Podobně nepravděpodobný je pak i nástupce modelu Aventador, který by podle zákulisních informací měl dorazit až v roce 2024.

S největší pravděpodobností se tak dočkáme nejspíš nové verze některého ze stávajících modelů, tedy Huracán, Aventador nebo Urus.

První jmenovaný by se mohl dočkat například speciální verze Huracán Super Trofeo Omologato (STO), která by nabídla výkon modelu Huracán Performance (cca 640 koní) v kombinaci s vylepšenou aerodynamikou a hmotností nižší o cca 150 kg. Ve hře je ovšem i verze Huracán Evo Spyder, tedy otevřený model s pohonem pouze zadních kol.

Model Aventador se v uplynulých letech dočkal nespočtu různých úprav a modifikací, takže je jen otázkou, s jakým vylepšením by automobilka mohla přijít nyní. Mnohem pravděpodobnější je však modifikace SUV Urus.

Tahoun prodejů je totiž na trhu již téměř dva roky, což mohlo dát automobilce dostatek času k ujasnění priorit a dokončení některých slibovaných verzí. Jako první nás přitom napadá dlouho očekávaný plug-in hybrid, který by mohl zaujmout část ekologicky smýšlejících zákazníků. Ve hře je ovšem i ostřejší silniční verze, která by měla vycházet ze závodního vozu ST-X.

Možností je tedy překvapivě mnoho a nám tak nezbývá, než si počkat do čtvrtka tohoto týdne. Ať už ale Lamborghini představí cokoliv, jsme si téměř jistí, že půjde o zajímavou podívanou.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku