Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lancia chystá návrat. Jak by se vám líbil v této podobě?

Jan Zajíc
Diskuze (13)

Značka Lancia několik posledních let v podstatě jen přežívá. V blízké budoucnosti by se to ale mělo změnit.

Koncern Stellantis, jemuž Lancia patří, totiž slibuje obrození. Hovoří se už o třech nových modelech, značka by se navíc měla zařadit po bok prémiovek od DS a Alfa Romeo.

Aktuálně mimochodem automobilka prodává jediné auto, navíc výhradně na domácím italském trhu, je jím malý Ypsilon. A právě nová generace Ypsilonu bude na začátku chystané ofenzívy, dorazit by měla v roce 2024, ovšem výhradně s elektrickým pohonem.

Někdy v roce 2026 se má objevit zatím nespecifikovaná vlajková loď, pravděpodobně půjde o SUV, pak se prý dostane i na návrat slavného jména Delta. A asi nemusíme zdůrazňovat, že budoucnost Lancie má být spojena s elektrifikací. Uvidíme.

Výraznější roli značky Lancia by si samozřejmě přáli také její příznivci, mezi něž patří například i fanoušci facebookové stránky I Love Lancia. Ta pravidelně zveřejňuje zejména fotografie klasických modelů italské automobilky, občas ale nabídne i jiný obsah.

Video se připravuje ...

Jde třeba o vize designéra a internetového umělce jménem Andrea Bonamore, který pravidelně přichází s návrhy moderních Lancií. Najdeme mezi nimi jak známá jména typu Delta, Thema nebo Ypsilon, tak úplné novinky v podobě crossoveru Prometheo, velkého kupé Hexys či například třídveřového hatchbacku Deymos.

Výběr konceptů najdete v galerii. A nás by zajímalo: líbilo by se vám, kdyby Lancia nabízela takové vozy?

Jan Zajíc
Diskuze (13)

Doporučujeme

12. 6. 2022 14:48
Re: Řešit tyto obrázky...
Ale tentoraz sú tie autá na obrázkoch aspoň pekné. ;-)
12. 6. 2022 14:47
Re: Delta HF
Každopádne je to vcelku svieži vietor. :yes:
Avatar - kari.laz
12. 6. 2022 13:06
A k čemu?
Když to bude všechno jen bateriový šrot.
To se teď budou všichni předhánět v konceptech a pod povrchem to bude všechno stejný hnůj.
12. 6. 2022 10:57
Řešit tyto obrázky...
...nějakého internetového nadšence Lancie, optimisticky plné koncovek výfuků, mají asi podobný význam, jako když sem prskne zde oblíbený Honza Lušovský třeba něco jako Tatru ConcepT87.

Za největší úspěch lze považovat snad jedině aktuálních 10 komentářů, což lze poslední dobou považovat za velký úspěch pro prémiovou redakci. Jiný význam takový materiál ani nemá, nosič reklamy a konečně dvouciferná diskuze. Takže hurá.
Avatar - wakantanka
12. 6. 2022 10:10
Delta HF
vyzerá výborne, ale tá Athena mi pripadá viac ako FL Stingeru ako nový model Lancie.