Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Discovery Sport utáhne i vlak (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 6. 2016 • 19:01
18
18
Zobrazit náhledy (18)
Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery
Land Rover předvedl, že Discovery Sport je schopen táhnout i vlakovou soupravu, jejíž hmotnost je šedesátkrát větší než u samotného automobilu.

Land Rover k demonstraci schopností modelu Discovery Sport využil 10 km dlouhý úsek železniční trati na severu Švýcarska a soupravu trojice vagonů, jejichž hmotnost je více než 100 tun a má odpovídat hmotnosti letounu Boeing 757.

K zajímavému pokusu byl využit standardní Land Rover Discovery Sport s přeplňovaným vznětovým čtyřválcem Ingenium o objemu 2,0 l s výkonem 132 kW (180 k) a točivým momentem 430 N.m ve spojení s devítistupňovou převodovkou a pohonem všech kol.

K tažení vlakové soupravy využil Discovery Sport vedle své moderní pohonné jednotky především systému Terrain Response, upravujícího reakce systémů auta dle povrchu pod koly a rovněž All-Terrain Progress Control, což je vlastně tempomat pro rychlosti od 2 do 30 km/h.

Land Rover provedl na Discovery Sport před samotnou jízdu s trojicí vagonů jedinou úpravu v podobě montáže výsuvný vodících kol pro jízdu na železničních tratích, kterou zajistila společnost Aquarius Railroad Technologies.

Discovery Sport, který oficiálně na svém tažném zařízení utáhne přívěs do hmotnosti 2500 kg, pak předvedl, že je schopen si poradit se soupravou vagonů o hmotnosti přes 100 tun i ve stoupání na trati s historickým ocelovým mostem přes řeku Rýn.

Související články

Témata
18. 6. 2016 11:10
doufam ze se toho nechytne
nejakej ko*kot z kokotokova ministerstva a nenakoupi to misto lokomotiv
Avatar - rokyta.p
18. 6. 2016 00:01
Re: prostá realita vs. efekt
Úplně první prototyp Xeny se stavěl v 1996 pro Hannover. Kromě boudy to byla dost 300 s DD, to je fakt.

FH12 šlo na trh v 1993 s výkony 340,380,420. Žádná 320 nebyla. Mega rozdíl je jasný jj.
Avatar - Ham.
17. 6. 2016 23:59
Re: Meh.
Tak úplně triviální to rozhodně není, rozjetá souprava má skutečně malý valivý odpor a po rovině v zásadě utlačí prázdný vagon fyzicky zdatný člověk. Ovšem když vagon stojí a je potřeba jej rozjet z nulové rychlosti, tak je to zcela jiná píseň a člověk vagon neroztlačí, protože ložiska v klidové stavu kladou značný odpor. A auto je zpřevodováním stavěné na to, že při rozjezdu z nuly je potřeba celkem minimální úsilí (osobní auto naopak člověk roztlačí), takže ten rozjezd bych docela chtěl vidět, jakmile to jede, tak to skutečně není žádná věda, ale rozjet to není zcela triviální. Auto nemůže používat fígle lokomotiv, které mají jednak pro účely rozjezdu extrémní točivý moment hned z nuly (proto se používají elektrické nebo diesel elektrické lokomotivy, které vyvinou z nuly maximum kroutícího momentu což je pro rozjezd daleko podstatnější než hodnota max. výkonu) a auto také nemůže vagóny tlačit, protože nemá nárazníky (lokomotiva si vagony nejprve natlačí na sebe nárazník na nárazník a pak rozjíždí díky šroubovému spojení vagónů, které tvoří mezeru mezi nárazníky v podstatě vagon po vagonu. Urvat z místa tři vagóny s mizerným točivým momentem stojícího osobního auta není legrace, s manuálem by to znamenalo spolehlivě spálit spojku a s HDM bych byl docela zvědavý jestli ho po tomto pokusu nemuseli vyhodit.
17. 6. 2016 22:21
Re: prostá realita vs. efekt
Liaz 18.33TBV nebyl dávno před Xenou, ale byl to v podstatě to samé, akorát byla použitá klasická liazácká bouda.
Motory DD v Liazech řady 300 a 400 byly už jen labutí píseň, ty auta byl neskutečně zastaralá. Já jsme jezdil v letech 1993 -1994 s novým liazem řady 300 (19.33 TBV) a následně v roce 1995 jsem přesednul do mírně ojetého Volva FH 12 320 - a rozdíl byl neskutečný. I když šlo o výkonově plně srovnatelná auta, tak Volvo byl o dvě generace dále (pohodlí, jízdní vlastnosti a hlavně spolehlivost).
17. 6. 2016 14:35
Re: Top gear
Přesně, chudák Hammond, tak se snažil uvařit jídlo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku