Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus LC 500: Japonský krasavec s V8 5.0

Michal Fokt Michal Fokt 12. 1. 2016 • 02:34
60
58
Zobrazit náhledy (60)
lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe lexus novemodely premioveznacky video luxusni kupe
Lexus předvedl velkou kuráž - jeho nové luxusní kupé se od původního konceptu téměř neliší. A má ještě pěkně postaru atmosférický osmiválec!

Určitě jsem nebyl jediný, koho koncept Lexus LF-LC vyloženě nadchl, jenže i přes zjevnou designérskou odvahu v případě modelů IS a NX jsem očekával, že v případě auta pro konzervativní zámožnou klientelu stylisté trošku uberou. Nestalo se a je to jen dobře. Příď je téměř identická, zatímco na zádi se pouze zmenšila "L" tvořící světlomety, poupravila se odtrhová hrana na víku kufru a pozměnil se tvar nárazníku. zachována byla dokonce i velikost a tvar 21" kol (základem jsou dvacetipalcová).

Vypadá to pouze, že se musíme rozloučit s panoramatickou střechou, Lexus se o ní zatím nezmiňuje, auto na fotkách má karbonovou, je však možné, že bude volitelným prvkem výbavy. Kde už to Lexus "nedotáhl", je interiér. Ten naopak nezachoval z původního konceptu vůbec nic, snad jen přístrojový štít s centrálním otáčkoměrem a určitou vzpomínkou na studii je spolujezdcovo madlo na středovém tunelu.

Jakkoli je Lexus LC 500 provokativně vyzývavý, po stránce techniky zůstává velmi staromilský. K pohonu slouží starý dobrý V8 5.0 s atmosférickým plněním s výkonem 474 koní a točivým momentem 527 N.m. Ten vás sice nepřecedí přes perforované čalounění sedadel při plném stlačení plynu ve 2000 otáčkách, ale zase se odvděčí tradiční přesností ovládání a rychlostí reakce. Síla motoru jde na zadní kola prostřednictvím nového desetistupňového automatu. Vůz má zvládnout zrychlení 0-60 mph za méně než 4,5 s.

Lexus u auta vychvaluje nízko umístěné těžiště, rychlost řazení automatu na úrovni dvouspojek, hmotnost a rozměry menší než u dosavadního osmikvaltu. Že si Japonci s autem opravdu vyhráli, napovídá i fakt, že má toto luxusní kupé kvůli rozložení hmotnosti baterku umístěnou vzadu. Už asi méně potěší, že ve voze chybí rezerva, LC 500 totiž dostává pneumatiky run-flat a všichni dobře víme, co toto obutí udělalo s kvalitou jízdy u BMW. Tak snad se Lexusu povede lépe...

Témata
13. 1. 2016 13:03
Re: Tohle se klukům z Jap povedlo!
Vidíš, na LFA jsem si vůbec nevzpomněl. Připadalo mi to trochu povědomé, ale říkal jsem si, že to bude jen tvarování štítu. Z LFA si pamatuji jen ten motor. Yamaha odvedla prvotřídní práci.

Což na tom nic nemění, jen se to stalo o něco dříve. :-)
Avatar - Individualita
13. 1. 2016 10:08
Re: Lexus T.O.P.
Co ti do toho Espressa dali? >:D
Avatar - Individualita
13. 1. 2016 10:07
Re: Lexus T.O.P.
Pod to se podepisuju :yes:
Avatar - N6600
13. 1. 2016 08:39
Re: Lexus T.O.P.
A můžeš trochu rozvést ta prázdná hesla, jako je špičková technika, technické zpracování atd? Neděláš ty v PRku Lexusu? Protože v reálném světě všichni víme, že Lexus hledí na Audi, BMW a M-B stále z velké dálky. A to po všech stránkách.

Mas pravdu. Podla rebrickov spolahlivosti ozaj Lexus hledi z velke dalky. V KBB dostal 5 rokov po sebe ako best resale value. A mimochodom, tolko vysmievany hybrid D3 objavuje az teraz. Toyo/Lexus uz chysta vodik. D3 nove a nove diesely a motory, co maju viac turb ako valcov.

---

...svá pozitiva ta auta mají (a rozhodně to není zrovna technika, zpracování, motory a podvozek)

Zaujimave. Preto posledne recenzie tvrdia, ze BMW sa vydalo cestou Lexusu a Lexus cestou BMW.

---

Evropa si jede svou vlastní ligu od dob co automobilový průmysl existuje a to se týká většiny kategorií.

Jasne. Kde inde kupis mestske presuvadlo v diesely.
Avatar - N6600
13. 1. 2016 08:31
Re: Tohle se klukům z Jap povedlo!
"Nevím, který člověk se vzbudí a řekne si, páčky trčící z přístrojového štítu, to tu ještě nebylo, to musíme udělat."

Tento napad uz davno existuje v LFA.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud