Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Malý karavan Hike 100 nemá velké nároky a uveze vše potřebné

Mirek Mazal Mirek Mazal 29. 5. 2022 • 23:25
25
Zobrazit náhledy (25)
Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100 Winnebago HIKE 100

Nejmenší provedení modelové řady přiváží spoustu funkcí v extrémně kompaktní konstrukci. Moderní přednosti je ovšem potřeba pořádně zaplatit.  

Winnebago Industries od února 1958 vyrábí obytné vozy i karavany. Dlouhá historie byla předpokladem postupného formování rozmanité nabídky vyhovující specifickým potřebám zákazníků a jejich rozpočtům. Do portfolia firmy patří řešení problému s místem, konkrétně se zkušení návrháři popasovali s téměř neproveditelným úkolem srazit rozměry příbytku na minimum bez dopadu na komfort. Ideální kompromis zvaný Hike 100 nemá velké nároky a uveze vše potřebné.

Letošní novinka je nejmenší, co kdy v Iowě vyrobili. Seškrtaný půdorys a snížená hmotnost dovolují zapřáhnout jakékoliv vozidlo už od střední velikosti. Kromě širších možností provozu je pro mnohé vítanou výhodou přívětivější manévrovatelnost a snazší parkování během výletu i při dlouhodobějším uskladnění.

Video se připravuje ...

Lehkonohý přívěs zásadně neprodlužuje ani nerozšiřuje stopy za tažným automobilem, v rámci karavanů má kompaktní délku 4,5 metru. Šířka cca o dva metry menší umožňuje sledovat dění za soupravou v běžných zrcátkách bez nutnosti připevnění obvyklých nástavců. Hmotnost dosahuje 1,2 tuny, po maximálním naložení podvozek uveze ještě o 680 kilogramů navíc. Střecha je od podlahy vzdálená zhruba dva metry kvůli napřímení jakékoliv dospělé osoby.

Navzdory spoření s místem Hike 100 nepřišel o typické exteriérové doplňky Winnebago. Zákazník může počítat se systémem několika vnějších montážních bodů, které unesou doplňkovou výbavu externích dodavatelů. Zájemce si může například pořídit nepřeberné příslušenství Thule odpovídající osobním potřebám. Samozřejmostí jsou markýzy kompatibilní se třemi přístupnými směry karavanu, kromě elektrického pohonu je možné upravit umístění do podoby venkovní zástěny, ta pak vytvoří soukromí pro posezení, převlékání, spaní nebo jen tak k rozšíření pole přechodné působnosti.

Střízlivá velikost se promítá do interiéru milimetrově přesným rozmístěním. Uvnitř se nachází základní podmínky skromného bydlení, luxus vypadá jinak, o to více překvapí volitelnost konfigurace. Hike 100 přináší několik způsobů rozvržení nábytku a zákoutí, není problém dodat pevnou manželskou postel královské velikosti doplněnou dalším lůžkem, na míru klidně vznikne menší ložnice a větší jídelní kout alias obývací pokoj. Všechny architektonické puzzle doprovází skromná kuchyňská linka vybavena mikrovlnnou troubou, lednicí a dřezem. Jedna stěna sousedí s toaletou a sprchovým koutem dopovaným zhruba 23litrovým zásobníkem teplé vody, zatímco k další spotřebě bez přípojek je připraveno dodatečných 117 litrů vody a šedou vodu pojme nádrž na 95 litrů.

Zdrojem energie na ohřev vody a chod karavanu jsou sluneční paprsky lovené solárním panelem na střeše. Fotovoltaika o výkonu 190 W zabírá jen část střechy za účelem zachování úložného prostoru, kromě prosvětlovacího okna se nad hlavy cestujících vejde například kajak nebo anténa pro příjem dat.

Vyřešení téměř nemožného uspořádání všech nejnutnějších prvků se promítlo do ceny. Nejmenší Hike 100 stojí milion korun (44.504 USD), což je více než větší model, který ale nemá tak moderní technologie v malém balení.

Související články

Témata