Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Marc Márquez vzal speciál pro MotoGP na sjezdovku. A přežil!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 1. 2017 • 07:10
10
4
Zobrazit náhledy (10)
Honda Honda Honda Honda Honda
Marc Márquez, trojnásobný mistr světa MotoGP, prohnal čistě silniční závodní speciál Honda RC213V po sjezdovce v rakouském Kitzbühelu.

Red Bull v loňském roce vyslal na slavnou sjezdovku Hahnenkamm v Kitzbühelu svůj monopost RB7 a fanoušci si mohli užít pohled na stroj formule 1 se sněhovými řetězy v akci.

Letos byl v rámci akce společnosti Red Bull na stejné místo vyslán Marc Márquez, který je držitelem titulů v nejvyšší třídě šampionátu MotoGP z let 2016, 2014 a 2013, a navíc se může pochlubit tituly mistra světa ve třídách Moto2 a 125 z let 2012 a 2010.

Mistr svého oboru před jízdou po zasněžené a zledovatělé sjezdovce ovšem nepohrdl radami rakouské plochodrážní legendy Frankyho Zorna a i díky nim předvedl úžasnou jízdu se svým závodním speciálem Honda RC213V.

Tento čistě silniční stroj s litrovým vidlicovým čtyřválcem o výkonu přes 180 kW (245 k) rozhodně není ideální pro dovádění na sněhu a ledu. Před jízdou se tedy dočkal úprav podvozku pro zajištění větších zdvihů odpružení a především pneumatik s hroty, jichž bylo použito téměř pět stovek.

Marc Márquez ke své jízdě po sjezdovce uvedl, že bylo skutečně těžké udržet kontrolu nad motorkou, ale zároveň to byla zábava. Sjezdovka podle jeho slov byla dobře připravená a mohl si na dovolit i parádičku v podobě jízdy po zadním kole.

Související články

Témata
21. 1. 2017 16:03
Re: O ničem
na normálně obuté mašině by se vůbec nerozjel
21. 1. 2017 15:38
"Úžasná jízda"
Tedy brát neovladatelnou silniční motorku na sjezdovku je fakt úlet. Věřím že byl rád že to přežil ve zdraví, protožy kdyby ho ty hroty vzaly přes lýtko tak si rovnou letí vrtulníkem pro protézu. Nápady PR lidí jdou občas mimo chápání
21. 1. 2017 15:35
O ničem
To, že se kompletně překope podvozek, dají se hřeby do gum, to nepíšu o nastavení elektroniky a pak je šou, že GP-čková motorka jezdí po sjezdovce, no, co k tomu dodat, škoda pěněz a času. Až tu sjezdovku dá na normálně obuté mašině, tak pak půjde o to přežít, pokud pojede dolů a nemusí to bejt ani na sněhu a dokonce může mít i mokré gumy, aby měl vzorek.
21. 1. 2017 13:42
taky sem si parkrat sjel hahnenhamm
ale sjezdofka to je celkem nezajimava, v oblasti kitzbuhelu jsou zajimavejsi kopce.
daleko lepsi a pro rekreačního lyzare i mnohem sjetelnejsi je sjezd z laberhornu do wengenu, kde se jezdi nejznamejsi svetak..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku