Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren neuhlídal fotky nového hypersportu, exkluzivní BC-03 se prý objevilo na Instagramu

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 10. 2019 • 10:32
5

Speciální oddělení McLaren Special Operations již v minulém roce potvrdilo, že pracuje na vývoji nové série limitovaných hypersportů s projektovým označením BC-03. A nyní už zřejmě máme i jeho první fotografie.

Před necelým rokem McLaren potvrdil, že jeho speciální oddělení MSO (McLaren Special Operations) pracuje na vývoji nové limitované řady hypersportů, která dostala označení BC-03 (Bespoke Commision 03). Od té doby se o projektu víceméně mlčelo, před pár dny se však na Instagramu objevilo několik snímků, které údajně zachycují první ukázky hotového designu.

Instagramový profil Supercarpress zveřejnil celkem šest snímků údajně nového McLarenu BC-03, přičemž na pěti z nich můžeme vidět grafické ilustrace a šestý snímek je fotografií zadní části maskovaného testovacího prototypu. Mezi ilustracemi a fotografií přitom skutečně existuje řada podobností, jako je třeba vyústění výfuku, masivní křídlo, zadní difuzor nebo nástavce prahů. Rozcházejí se však v umístění horizontálních/vertikálních brzdových světel, což je celkem výrazný detail.

I tak se ale podle nákresu zdá, že nový model BC-03 bude dříve spekulovanou produkční variantou konceptu „Ultimate Vision,“ který se objevil ve hře Gran Turismo. Co se ale technických parametrů týče, jsou naše informace velmi omezené. Očekává se však, že podobně jako limitovaná edice Senna, i produkční BC-03 bude postaveno na technickém základu McLarenu 720S.

Uživatel Instagramu s přezdívkou dan_am_i, který je údajně jedním z budoucích vlastníků BC-03, pak vypustil informaci, že karoserie má být vyrobena z nového typu uhlíkových vláken. Další uživatel Instagramu, tentokrát s přezdívkou cardesignworld, pak zase prozradil, že nové BC-03 má mít výkon okolo 1.150 koní a produkce bude omezena na pouhých 5 kusů.

Zatím se však jedná pouze o příval spekulací, které není nikdo schopen jakkoliv podložit. Sama automobilka pak tradičně odmítla nový projekt jakkoliv komentovat. „McLaren Special Operations (MSO) právě pracuje na řadě unikátních projektů pro zákazníky, které nehodláme komentovat ani o nich spekulovat,“ uvedl tiskový mluvčí pro The Drive.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku