Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz prodal 200 tisíc vozů třídy A za rok

Ondřej Láník Ondřej Láník 13. 10. 2005 • 04:14
6
Mercedes-Benz před nedávnem oslavil první výročí od chvíle, kdy se začala prodávat druhá generace nejmenšího modelu. S 200 tisíci prodanými vozy během prvního roku se áčko prosadilo mezi ostatními prémiovými konkurenty...

Mercedes-Benz před nedávnem oslavil první výročí od chvíle, kdy se začala prodávat druhá generace nejmenšího modelu. S 200 tisíci prodanými vozy během prvního roku se áčko prosadilo mezi ostatními prémiovými konkurenty a brousí si zuby na další obchodní úspěchy.

Poprvé je od září 2004 nabízen Mercedes-Benz A také ve třídveřovém provedení, řadu dílů s novým áčkem sdílí také větší model třídy B. Velmi dobře se prodává třída A zejména v Německu, kde odebrali zákazníci za prvních 12 měsíců prodeje 105 tisíc vozů, rekordní prodej zaznamenal výrobce také na dalších trzích, včetně Japonska.

Nejpopulárnějším modelem je A 180 CDI, který zvolila asi třetina zákazníků, na druhém místě je základní model A 150 (čtvrtina odbytu řady). populárními příplatkovými položkami jsou kůží obšitý volant, světelné sady

a sady odlišující vnější vzhled áčka, ale také samočinná převodovka s plynule měnitelným převodem.

Nejoblíbenější barvou je stříbrná "Polar Silver", černá "Cosmos Black" a šedá "Comet Gray".

Podrobný popis Mercedesu třídy A jsme zveřejnili v magazínu Auto.cz.

Testem prošly následující motorizace:

Mercedes-Benz A 180 CDI

Mercedes-Benz A 200

Mercedes-Benz B 200 CDI (včetně popisu převodovky s plynule měnitelným převodem)

Související články

Témata
13. 10. 2005 15:29
NASKOČ DO TOHO VLAKU
Zajímavé. Výrobce luxusních limuzín se jednoho dne rozhodne stvořit nové slunce. A stvoří nové slunce. Dokonelej produkt. Ostatní chytaj druhej dech, mnozí se ale ještě ani neprobudili, ale MB tohle prostě zvládl tak jako MB. Dokonale. Vedle toho je na designu Áčka jasně vidět, že auta může vyrábět kdekdo. Nic na tom není. Pár lisů a trocha plastu. Akorát když se ty výrobky postaví vedle sebe, každýmu dojde, že jsou výrobci, kteří jen vyrábí, a pak jsou ti, co tvoří... Tohle áčko je tak dobré, že dokonce nemá na světě konkurenci. Tak bravo A. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku