Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Sport Genuine Accessories: Sportovní styl pro třídu A

Michal Fokt Michal Fokt 7. 3. 2013 • 03:45
7
8
Zobrazit náhledy (7)
Mercedes-Benz A Mercedes-Benz A
Mercedes připravil pro majitele kompaktů třídy A kolekci značkového příslušenství, která propůjčí sportovně střiženému hatchbacku ještě emotivnější vzhled (a projev).

Zájemci o Mercedes-Benz třídy A mají docela složité rozhodování. Pokud nepasou přímo po ostrém A 45 AMG, naskýtá se otázka, zda bude stačit už tak dost atraktivní sériovka nebo jestli to bude chtít ještě nějakou tu individualizaci. Hned při představení modelu ukázaný vůz s paketem AMG Sport totiž není jedinou možností, jak učinit třídu A když ne jedinečnou, tak alespoň jinou.

V Ženevě právě debutoval program Mercedes-Benz Sport Genuine Accessories, určený pro třídu A, jenž automobilka předvedla na modelu A 180 v barvě Polar Silver. Jak můžete vidět, některé prvky už byly k vidění u AMG Sport (paket Night s černou maskou chladiče a chromovanou lištou) další jsou ale zcela nové. Máme tu třeba poměrně velký splitter předního nárazníku, chromované ozdobné lišty, černá zrcátka, střešní spoiler, difuzor zadního nárazníku nebo 18" kola. Karoserii lze také zkrášlit rychlými pruhy a čísly od nuly do devítky.

Nejde ale jen o vizuální stránku věci. V nabídce je sportovní podvozek, silnější brzdy s vrtanými kotouči a rudými třmeny a chystá se i sportovní zadní tlumič výfuku. Kabinu lze zkrášlit podsvícenými lištami, koženým sportovním volantem, koberečky a sportovními pedály.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
7. 3. 2013 20:25
Re: Individualizace
Proč? V Německu běžně dostupné pro střední vrstvu, stejně jako BMW 1. U nás je to o něco horší, ale třeba někteří 30tníci zjistí, že opravdu nepotřebují 600 litrů kufr (ledničku nebo pračku si pořizuje člověk 1x za 10 let a doveze je zadarmo dodavatel) a pstupně přijdou na chuť prémii...ale to chce odvahu :-) .
Avatar - boost.
7. 3. 2013 18:41
Re: Individualizace
Haha, český tuning se ani tuningem nazvat nedá. Buď to okopírují od toho, co už viděli ve Státech (vymyslet nějakou novou kombinaci kol a auta v dnešní internetové éře v podstatě nejde, pravda...), anebo zakrněli v laminátové éře. >:-[]
7. 3. 2013 18:12
Re: Individualizace
Áčko je pro mladé, ale jen pro ty, co zdědili hrad v Karpatech..... >:D
Avatar - CHerokee
7. 3. 2013 14:39
Re: Individualizace
Tak jsem na to koukl a musím říct, že AMG pakety případně tady ty individualizace se mi líbí víc. Takovým těm levným tuningům jsem na chuť nepřišel - když zajedu na tunning show do Kopřivnice, tak vkusně udělané tam jsou tak 3,4 auta.

Myslím, že motorkáři tohle umé lépe. Taky tam jsou větší možnosti. Ale vznikají pak umělecká díla a skutečné originály.
Avatar - boost.
7. 3. 2013 12:10
Re: Individualizace
Koukni na stanceworks.com, tam uvidíš, o čem je z velké části dnešní tuning. Žádné "Sport" samolepky tam nenajdeš.

Lorinser, Carlsson a v případě BMW AC Schnitzer, Hamann a další jsou paskvily. Brabus jakžtakž ještě. :-|
Články odjinud