Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz W124 jako novodobé retro: Legenda by zaujala i dnes

redakce AUTO.CZ
Diskuze (5)

Jeden z kultovních stříbrných šípů se dočkal reinkarnace v moderní podobě. Co na tom, že pouze virtuálně.

Model Mercedes-Benz W124 dnes patří mezi nejznámější a nejúspěšnější vozy stříbrných šípů vůbec. Zajímalo nás, jak by tento ikonický sedan vypadal, kdyby měl vzniknout pro 21. století. Našemu kolegovi a grafikovi Honzovi Lušovskému se myšlenka zalíbila a okamžitě se pustil do práce.

Na výsledek se můžete podívat v přiložené fotogalerii. Vůz se sice dočkal celé řady nových detailů a nejrůznějších prolisů, dobře známá silueta a hlavně nezaměnitelná příď však zůstávají zachovány.

A to včetně obdélníkových světlometů, výrazné masky a vzpřímeného emblému automobilky na vršku kapoty. Oproti někdejšímu vozu však nejde jen o drobné kosmetické retuše. Autor přišel se zajímavou myšlenkou a ze světlometů a masky vytvořil jednolitou část, která perfektně kombinuje někdejší vzhled a modernu. Co na takovéto oživené retro říkáte?

Video se připravuje ...

redakce AUTO.CZ
Diskuze (5)

Doporučujeme

14. 1. 2022 23:08
Re: Nejtypičtějším....
Kdepak. W124, po počátečních problémech, byly držáky a nerezly. Taxikařil jsem s nimi dlouhá léta ve Stuttgartu. Rezly až následující W210 masařky, a to pořádně.
Avatar - JFK
5. 1. 2022 21:41
OMFG
Vypadá to jako retro w212 nebo převlečený 300M než 124.. hrany se nevrátí, teď bude rozteklý nanuk, Mercedes je podbízivý, dogmatizuje poslední setiny v Cx, tedy v 《|》, doby Paula Bracq nebo ty lepší výtvory Bruno Sacca, čímž nemyslím W210 nebo 220, jsou pryč. I to BMW to vyjma Bangleho na drogách jakž takž drží, Audi naopak výrazně líp od dob passatodoutníků a oba dodržují vertikální afinitu, kterou definoval právě Sacco.
Avatar - Ozzman
5. 1. 2022 11:43
Re: Nejtypičtějším....
nejtypičtějším prvnek Mercedesů z té doby byla koroze, takže dnes už jsou ty výřezy vyrezlé a autor si je pak musel domyslet :D
5. 1. 2022 11:20
Nejtypičtějším....
...designérskými prvkem Mercedesů této éry byly nekulaté, mírně hranaté výřezy blatníků. (viz. např. i 190, SL "Žehlička" atd.) Načež ten umělec, co stvořil toto údajné "retro", je udělá kulaté... :-O :-( :no:
Avatar - KANKUNEN
5. 1. 2022 10:10
Nemám ty omalovánky rád,
ale to eMBéčko vypadá super, líp než dnešní sedany.