Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes chystá pro IAA Mnichov 8 premiér, objeví se i výkonný hybrid

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 7. 2021 • 14:46
108
3
Zobrazit náhledy (108)
Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi

Hlavním tématem stánku Mercedes-Benz bude elektrifikace. Ostatně pět z osmi chystaných premiér budou čistě elektrické vozy.

Zájem o autosalony sice upadá, přesto se na letošním prvním ročníku autosalonu IAA v Mnichově, který poprvé nahrazuje autoshow IAA ve Frankfurtu, očekává řada zajímavých novinek. Premiéru by zde měly mít vozy značek BMW, Smart, Dacia, Renault nebo Mercedes-Benz.

V souvislosti s třícípou hvězdou se donedávna mluvilo především o premiéře elektrického sedanu EQE, podle některých spekulací se ale možná dočkáme i premiéry konceptu elektrického offroadu EQG. Novinek by ale nakonec mělo být podstatně více.

Podle kolegů z Autoevolution, kteří kontaktovali Koerta Groenevelda - šéfa produktové a technologické komunikace Mercedes-Benz Cars & Vans, totiž automobilka pro IAA Mnichov připravuje rovnou osm premiér. Pět z nich by mělo být čistě elektrických, jeden vůz by pak měl být „výkonným hybridem.“

„‘Lead in Eectric‘ je hlavní sdělením Mercedes-Benz na International Motor Show, která se bude poprvé konat v Mnichově,“ uvedl Groeneveld. „Z celkem osmi premiér bude pět modelů čistě elektrických a jeden bude výkonným hybridem. Ukazují, jak elektrifikace celého portfolia nadále získává na síle u všech značek.“

Oním výkonným hybridem by se přitom mohl stát Mercedes-AMG C63, o jehož údajně elektrifikovaném pohonném ústrojí se spekuluje již delší dobu. Jeho premiéra by se navíc mohla uskutečnit ještě tento týden. Zástupce Mercedesu totiž zmínil, že by tento týden mohla přijít zajímavá novinka.

Technika nové generace AMG C63 by se mohla skládat z 2,0litrového přeplňovaného čtyřválce, známého z modelů s označením 45, jehož výkon by se mohl pohybovat okolo 416 koní. Spalovacímu motoru by měl asistovat elektromotor o výkonu cca 197 koní a kombinovaný výkon by měl dosahovat zhruba 631 koní.

Vůz by měl být schopen zrychlit z 0 na 100 km/h v čase okolo 3,7 sekundy. Díky plug-in hybridnímu pohonnému ústrojí se navíc mluví o čistě elektrickém dojezdu okolo 65 kilometrů. Pokud by ale opravdu mělo jít o výkonný hybrid z dílny AMG, jistě se dočkáme ještě spousty zajímavostí.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Mokrous
21. 7. 2021 12:08
Re: Redakce, už zase?
Ano, takže by vlastně stačilo pořádně opsat původní článek, aby to dávalo alespoň trochu smyls, že? Když už nejde o trvalý výkon, ale krátkodobý overboost.
Ale ono je to vlastně fuk. Hlavní je, že brzy budou silnice nacpaný zkratovozama s třitisíce koňma, narvaný poruchovou elektronikou za nesmyslnej ranec peněz, ale jezdit se bude 50 km/h v průměru. A to je to, co všichni chceme.
21. 7. 2021 07:36
Re: Redakce, už zase?
“it should produce at least 422 PS (416 HP / 310 kW). Add the electric assistance, which is expected with over 200 PS (197 HP / 147 kW) on its own, and you could be looking at a peak output of 640 PS (631 HP / 471 kW) for short periods of time”

Takze je to tak. Uz nekolikrat zminovali, ze nova AMGcka budou skutecne mit reseni takove, ze se vykon muze proste secist plus tam bude navic i overboost.
Zajimave bude taky 73 AMG s 800 koniky … :-)
Avatar - Mokrous
20. 7. 2021 22:11
Redakce, už zase?
"...jehož výkon by se mohl pohybovat okolo 416 koní. Spalovacímu motoru by měl asistovat elektromotor o výkonu cca 197 koní a kombinovaný výkon by měl dosahovat zhruba 631 koní."
Výkony těchto motorů nejenže nelze sčítat, ale i kdyby ano, tak stejně 416+197 nerovná se 631.