Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes CLA unikl na svět pár hodin před premiérou. Nepřipomíná vám něco?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 1. 2019 • 15:10
5
25
Původně jsme si na premiéru Mercedesu CLA měli počkat až na dnešní osmou hodinu večerní. Díky úniku z Austrálie se však s prvními snímky seznamujeme již nyní.

Stříbrné šípy si pro premiéru druhé generace modelu CLA vybraly poněkud netradiční místo. Nevsadily totiž na autosalon ani vlastní akci, ale veletrh CES v Las Vegas, jenž své brány otevře již dnes.

A určitě nebudete jediní, komu tato horká novinka připomíná sedan třídy A. Ve srovnání s předchůdcem si můžeme všimnout pozměněných světlometů a podle australských zdrojů jsou jiné i rozměry – CLA je prý o 48 mm delší, 53 mm širší a 2 mm nižší, o blíže nespecifikovanou hodnotu se pochopitelně natáhl i rozvor.

To ocení hlavně cestující na zadních sedadlech. Ti vpředu se zase mohou těšit z inovovaného multimediálního systému MBUX, který se prý naučil několika novým funkcím včetně propojení s chytrými hodinkami. Také seznam bezpečnostních prvků a asistentů bude košatější, nechybí nouzové brzdění, udržování jízdního pruhu či adaptivní tempomat.

Automobil je posazen na základech MFA2 a Mercedes na veletrh přiveze motorizaci CLA 250. Pod označením se ukrývá zážehový dvoulitrový čtyřválec s výkonem 165 kW a 349 N.m točivého momentu.

Na další podrobnosti si budeme muset počkat do osmé hodiny večerní, kdy proběhne oficiální premiéra německé novinky. A na oficiálním facebooku automobilky ji můžete sledovat online.

Témata
Avatar - white label
8. 1. 2019 22:50
Re: Malý a ještě menší
Přesto s ním má MB poměrně velký úspěch, pak se člověk v principu nemůže divit ani tomu, kdo nám tu dneska vládne.
8. 1. 2019 21:14
Re: Malý a ještě menší
Ano souhlas. S tímto autem jsem vždycky tak trochu opovrhoval a říkal si, jestli má tohle MB zapotřebí. Lidi jsou spotřebitelé a technika ta důležitá...( ne displej či ambientni osvětlení) je nezajímá. :-(
8. 1. 2019 16:34
Re: Muze mi nekdo vysvetlit vyznam tohoto vozidla
Nemůže. Kromě lidí z Mercedesu tomu nikdo nerozumí, a ti zas na naše dikuze dlabou. >:-[]
8. 1. 2019 15:52
Muze mi nekdo vysvetlit vyznam tohoto vozidla
Kdyz je tam A classe Sedan ??
8. 1. 2019 15:51
Mno design mercedesu se mi docela libi
Ale ta uniformita uz zacina byt moc.

todle vypada jako zmenseny CLS, ktery vypada jako Acko.

C / E / S jsou si taky podobne.

Libi se mi, vlastne pokud bych mel model nizsi tridy nove A a CLA tak by mi nevadilo ze vypada stejne jako CLS, ale naopak by mi to asi vadilo.