Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Maybach chystá nový elektrický koncept, představen bude v prosinci

Ondřej Mára Ondřej Mára 13. 10. 2021 • 23:01
32
Zobrazit náhledy (32)
Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept Mercedes-Maybach EQS Concept

Na vývoji prémiového elektrického konceptu, který má definovat novou úroveň luxusu, se podílí také módní návrhář Virgil Abloh.

Automobilka s třícípou hvězdou ve znaku představila první elektrický koncept s označením Mercedes-Maybach EQS již během nedávného autosalonu v Mnichově, kde se proslýchalo, že jde o studii v podobě blízké produkční verzi. Prvního prosince ale automobilka představí další elektrický „show car“, nesoucí slavné logo.

Nový model, o kterém se zatím mluví pouze jako o „Project Maybach,“ by měl být odhalen v rámci veletrhu Art Basel Miami Beach, který oficiálně startuje druhého prosince. Samotný vůz by pak měl být výsledkem spolupráce Gordona Wagenera, vedoucího designéra značky Mercedes, a Virgila Abloha, známého oděvního designéra.

Tato dvojice přitom nespojí síly poprvé. V minulosti už totiž slavní designéři spolupracovali například na přetvoření ikonického offroadu třídy G na speciál inspirovaný motosportem, který dostal jméno „Project Geländewagen.“ Tentokrát ale upřeli pozornost na značku Maybach, která oslavuje sté výročí existence.

O samotném konceptu toho zatím mnoho nevíme, německá automobilka však uvádí, že nebude vypadat jako nic dříve viděného u značky Mercedes-Benz. Koncept by měl totiž ukázat možnosti designu, který není svazován stávajícími návrhy nebo výrobními specifikacemi.

Zřejmě tak půjde o pořádnou divočinu, která se nejspíš nedočká výroby. Tedy přinejmenším sériové. Koncept přitom ale podle slov Wagnera nezapomene na hlavní podstatu modelů značky Maybach – tedy definovat zcela novou úroveň luxusu.

Abloh pak dodal, že dědictví značky Maybach oslavuje zkoumání, posouvání kreativity na nová místa a život mimo status quo. Nový koncept by pak měl tyto ideály přijmout a posunout dědictví značky do budoucnosti. Současně chce přitom ke klasické značce přitáhnout pozornost nové generace.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud