Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mini Augmented Vision: Chytré brýle v (hodně) retro designu

Michal Fokt Michal Fokt 14. 4. 2015 • 09:00
15
6
Zobrazit náhledy (15)
Mini Mini Mini Mini Mini Mini Mini Mini Mini Mini
S "google glass" od Mini budete vypadat jako závodní jezdec z dvacátých let, popřípadě pilot dvouplošníku té doby. Nabídnou ale spoustu užitečných funkcí.

Internetový gigant Google si sice realizaci projektu Google Glass rozmyslel, zdá se ale, že inspiroval ostatní. Mini nyní představilo své chytré brýle Augmented Vision, zaměřené na potřeby řidičů aut. Sice v nich nebudete vypadat jako komparz vědeckofantastického filmu, ale spíše jako vzduchoplavec z počátku minulého století, ale při troše shovívavosti budou s retro designem vozů Mini ladit.

Když odhlédneme od jejich možná funkčního, ale jinak trošku podivného vzhledu, řidič jejím prostřednictvím získá přístup ke spoustě užitečných funkcí. V zásadě lze říci, že nahrazují head-up displej - zobrazují aktuální rychlost auta, rychlostní limity v daném místě, základní navigační pokyny a body zájmu.

To je ovšem velmi zjednodušené. Mini Augmented Vision hlásí ikonkou příchozí zprávy SMS, promítá prostor za vozem při couvání a parkování a disponují i "rentgenovým pohledem", jenž dokáže "zprůhlednit" sloupky karoserie nebo dveře. Skoro jeden přemýšlí, jestli vlastně je přes ty brýle také vidět něco z reálného světa. :)

Brýle Mini ovšem pamatují i na situace, kdy si po pařbě z předešlé noci nepamatujete, kde vlastně parkujete. Navigační systém vás navede z výchozího místa až k autu, popřípadě vás brýle nasměrují do cílového místa od zaparkovaného vozu, pokud se s miníkem nedá dojet až přesně na místo určení. Moc vám to tedy bude slušet i poté, co opustíte kabinu.

Související články

Témata
15. 4. 2015 10:49
podobne kousky
umoznuji v motorportu skrytou komunikaci s teamem, takze pokud je nekde v motorsportu komunikace monitorovana a omezovana, tak dnesni technologie vpodstate umoznuji aby alespon jezdec vedel mnohem vic nez muze :-)
Avatar - dewill
15. 4. 2015 07:24
Zahlcení
Sice je hezký kolik to může zobrazit informací, ale představte si ten průser, až vám naskočí všechny ikony naráz za jízdy >:D
Avatar - JirkaV8
14. 4. 2015 23:36
Re: Moje specialita!
"Gilgit glass" by museli mít sklíčka do tvarů kosočtverce >:-[]
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2015 16:24
pripominaju mi tieto bryle
bryle pilotov v F1 z cias Fangia.... pred 60 rokmi ;-) .... len tieto su samozrejme uz trosku modernejsie strihnute... a maju ovela ine moznosti ;-)
14. 4. 2015 15:39
tak to je rock&roll !
... jsem na ně zvědavej v reálu...ale úplně první myšlenkou byla melodie Viva Las Vegas...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku