Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Moderní trolejbusy Škoda 32 Tr zamíří do Opavy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 2. 2020 • 02:34
6
2
Zobrazit náhledy (6)
Trolejbus Škoda 32Tr

Společnost Škoda Electric pro dopravní podnik v Opavě vyrobí do konce roku 2020 pětici trolejbusů nové generace, jimiž jsou vozidla typu 32 Tr.  

Společnost Škoda Electric dodá do Slezska komfortně vybavené trolejbusy nové generace, kterou zastupuje typ 32 Tr. Tato vozidla stojí na základech nové generace autobusů značky SOR, pod jejichž designem je podepsán doc. Ing. arch. Patrik Kotas.

Novou generaci vozidel značky SOR nejprve reprezentoval elektrobus s označením NS electric, který měl premiéru na veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru v roce 2016. Na podzim roku 2017 byl představen městský autobus NS diesel se stejnými liniemi i konstrukcí karoserie. V roce 2018 pak byl poprvé odhalen sesterský trolejbus, který v současnosti figuruje v nabídce společnosti Škoda Electric v dvounápravovém provedení s označením 32 Tr a jako kloubové vozidlo typu 33 Tr.

Trolejbus 32 Tr má celkovou délku 12.000 mm, šířku 2550 mm a výšku 3370 mm. K pohonu zde slouží asynchronní trakční elektromotor o výkonu 160 kW. Škoda Electric nabízí možnost vybavení trakčními bateriemi pro jízdu mimo trolejové vedení.

Radek Kapr, obchodní manažer Škody Electric, uvedl, že trolejbusy pro Opavu budou plně klimatizované a nabídnou informační systém s LED obrazovkami a také komplexní kamerový systém monitorující interiér i nejbližší okolí vozu, přispívající ke zvýšení bezpečnosti provozu.

Nová vozidla se v systému opavské MHD zařadí po bok moderních trolejbusů, které Škodova slezskému městu dodala v roce 2018. Tehdy flotila dopravního podniku posílila o deset vozidel. Ta byla vybavena pomocným bateriovým pohonem a jsou využívána i na linkách bez trolejového vedení.

Flotilu trolejbusů opavského dopravního podniku tvoří aktuálně více než 30 trolejbusů v typickém červenobílém provedení, které ročně přepraví na šest milionů cestujících. Nové nízkopodlažní škodovácké trolejbusy tak v Opavě významně pomohou obnovit vozový park těchto ekologických vozidel.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Související články

Témata
Avatar - Jirka78
21. 2. 2020 08:43
Slezsko
Pochvala autorovi za lokaci Opavy do Slezska. Bohužel ani v dnešní době to v článcích není samozřejmé.
Avatar - Jenik3
20. 2. 2020 14:11
jedine dobre
Opava je menší město, které si zaslouží nova vozítka. Trolejbus nesmrdí jako autobusy a ty nové trolejbusy jsou designové povedene, čisté, tiché a snad i bezpečné.
Na pozadí výběrového řízení se nemá smysl ptat, jednoduše nakupuje město se všim všudy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud