Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mrkněte na opuštěná dealerství, která čekají snad jen na zemětřesení

Mirek Mazal Mirek Mazal 17. 12. 2020 • 21:03
37
5
Zobrazit náhledy (37)
Oldsmobile Prodejna s posledním kabrioletem Chrysler LeBaron Prodejna s posledním kabrioletem Chrysler LeBaron Orr Motor Company Orr Motor Company Orr Motor Company AMC Collier Motors AMC Collier Motors AMC Collier Motors AMC Collier Motors AMC Collier Motors Old Saybrook Chrysler a Plymouth San Francisco Ford San Francisco Ford Toyota Kypr Toyota Kypr Toyota Kypr Toyota Kypr Toyota Kypr Toyota Kypr Darien Ford Darien Ford Darien Ford Mark Motors Mark Motors Mark Motors Mark Motors Mark Motors Mark Motors Bill Lang Cadillac and Pontiac Bill Lang Cadillac and Pontiac Bill Lang Cadillac and Pontiac

Lukrativní stavby toho času generovaly radost a zisk. Účelově navržené prodejny s prosklenými výlohami o to lépe prezentují nepovedený podnikatelský záměr a vysvobozením zaniklých prodejen aut by byl asi jen silný otřes země.  

Autosalony čili prodejny nových automobilů jsou specifickým místem nového očekávání a kolikrát i životního okamžiku. Dealerství mají originální atmosféru, pokud ovšem fungují v plném nasazení. Níže popsané showroomy přišly o natěšené zákazníky a diplomaticky zaměřené prodejce. Prostory osiřely prázdnotou a přitažlivá vůně nových vozidel již dávno vyprchala.

1. Aloha Auto Sales

Opuštěná bouda uprostřed turisticky navštěvované Havaje odkazuje na dávné doby nijak závratného prodeje automobilů. Zelené chatrči s nápisem Aloha Auto Sales pomůže snad jen zemětřesení tektonicky stále aktivního podloží. Krámek se suvenýry by měl větší šanci na znovuzrození.

2. Valley Dodge

Bývalý podnik Valley Dodge z Connecticutu připomínají polorozpadlé cedule na prázdném cihlovém stavení. Patrová budova nemá účel od globální finanční krize v roce 2008. Následky řetězové recese pocítili mnozí prodejci napříč kontinenty a řada z nich musela nedobrovolně zavřít.  

3. Severní Dakota Oldsmobile

Rohový dům navrženy včetně výloh a garážových vrat architektonicky mohl vyhovovat automobilovému byznysu, ovšem v tomto případě nebylo co prodávat. Místní prodejna Oldsmobile zkrachovala po roce 2004, kdy podnik pod křídly General Motors 29. dubna ukončil výrobu nových aut.    

4. Prodejna s posledním kabrioletem Chrysler

Záhadný kabriolet Chrysler LeBaron z poloviny 80. let stojí v osamělé vitríně chicagského zaniklého obchodu. Pneumatiky postupně ucházejí a pod tíhou stylového modelu ztrácí původní tvar. Několik let po sobě se za prosklením měnily jen usazeniny prachu a dalších nečistot. Nic nenasvědčuje příznivému osudu.   

5. Orr Motor Company

Bývalá společnost Orr Motor Company z Massachusetts již nějakou dobu nepřijímá objednávky na osobní vozy, ale kšeft se podařilo udržet, byť přetrvává v jiném oboru. Architektonicky zajímavá budova tvořena červenými cihlami a betonem slouží jako obchod s domácími spotřebiči. 

6. Collier Motors AMC

Dědictví po zakladateli Robertu „Bobbym“ Collierovi padlo do majetku synů, kteří zarostlé obchodní zastoupení American Motors Corporation udržují v chodu. Nijak závratný podnikatelský záměr funguje setrvačností zejména z peněz za náhradní autodíly, přestože se v areálu zpustošeného pozemku skrývají sběratelské kusy čtyřkolové techniky.  

7. Old Saybrook Chrysler a Plymouth

Další vybrakované dealerství je před poslední fází totálního rozpadu. Zchátralý majetek se nachází v Old Saybrook státu Connecticut. Kdysi místo prodeje Chryslerů a Plymouthů občanům jihovýchodu USA má k lákavé adrese hodně daleko. Vůně nových aut zde dávno odvanula někam do Atlantiku.  

8. San Francisco Ford

Vzdušné místnosti malované bílou a modrou barvou naznačují příslušnost k modrému oválu. Je to pravda, osmý příklad opuštěného dealerství zůstal po Fordu. Zatím relativně čisté prostory zejí prázdnotou. Místní upozorňují na možnost pohodlného parkování před obchodem, ale pohodlnou šanci využívalo příliš málo jednotlivců, kteří by finančně udrželi podnik mezi existujícími subjekty nekompromisního trhu.  

9. Toyota za Zelenou linií

Kyperský ostrov je rozdělen na tureckou a řeckou část pomocí Zelené linie a právě toto bezpečnostní demilitarizované pásmo je geografickým umístěním opuštěného autosalonu Toyoty. Náhlé vystěhování z linie za sebou zanechalo mimo jiné vybavený obchod s japonskými vozy, které stárnou pod vrstvami špíny vířené 46 let.  

10. Darien Ford

Stát Georgia má také své temné místo automobilového bankrotu. Oprýskané patrové dealerství přišlo o nápisy na fasádě, ale zbytky obrysů písmen zůstávají jako artefakt snahy o zbohatnutí dnes již neznámého podnikatele. Uvnitř i zvenčí operuje pouze zub času, auta jsou k dostání u zocelenější konkurence.

11. Muzeum v Ohiu

Majitel Basil Mangano už není mezi námi, což není jediný důvod stavu prodejny. Společnost Mark Motors byla uzavřena v roce 1998 a místo prodeje novému investorovi se ze sídla stalo muzeum přebytečných zásob osobních vozidel. Projekt zatím nepůsobí nijak tragicky, nicméně chyběly návštěvníci pomyslných expozic a z výstavky se časem stala adresa zbytečné zkázy.

12. Bill Lang Cadillac and Pontiac   

Prostory autoprodejny Bill Lang Cadillac a Pontiac v Kalifornii slouží lidem, ačkoliv vůni naleštěných aut vystřídali bezdomovci. Předávací místnosti a kanceláře obsadili lidé bez střechy nad hlavou, kteří se velmi rychle dozvěděli o konci stylového dealerství.

Související články

Témata
Avatar - palix
18. 12. 2020 09:33
Re: Google Translator
Samozrejme, na to si je potrebné dávať pozor. Možno to chcel mať autor rýchlo spravené, ako ešte nedávno moje deti. Už sa naučili skontrolovať si význam textu :-).
Avatar - Stejsn
18. 12. 2020 08:45
Re: Google Translator
To nerozporuju, ale jazyk použitý v českém překladu je typický pro googlí překladač. Kostrbaté věty, které musíte číst 2x, abyste pochopili význam. Tohle fakt NENÍ novinařina :no:
Avatar - palix
18. 12. 2020 08:10
Re: Google Translator
Pôvodný článok má oveľa lepšie umiestnené fotky.
Podľa mňa prebrať takto článok nie je nič zlé, len by mohla byť niekde informácia, že je článok prebratý + odkaz na pôvodnú verziu. Nie každý číta zahraničné média a nie každý ovláda nejaký cudzí jazyk ;-).
Avatar - Stejsn
18. 12. 2020 00:03
Google Translator
má v česku přezdívku Mirek Mazal?

Původní nezkrácený článek (mimochodem šest let starý) zde: https://weburbanist.com/…ile-dealerships/
Avatar - Ada je zase tady
17. 12. 2020 19:57
Mohly by se tam prodávat
třeba rendlíky na baterky :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud