Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je další zajímavá Škoda MBX. A zase stojí hodně přes milion

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 7. 2020 • 05:40
8
11
Zobrazit náhledy (8)
Škoda 1100 MBX Škoda 1100 MBX Škoda 1100 MBX

V tuzemské inzerci jsme zase jednou našli Škodu MBX na prodej. Ale i tentokrát je docela drahá.

Možná jste si všimli, že pro dvoudveřovou Škodu 1000/1100 MBX máme celkem slabost. Elegantní tudor totiž podle nás patří k nejpohlednějším vozům, jaké automobilka Škoda nabízela.

Navíc je poměrně vzácná, podle dostupných zdrojů vzniklo jen 2.517 exemplářů, z nichž většina zamířila na export. Ještě zajímavější ale je počet přeživších kusů. Objevují se totiž odhady hovořící o pouhých 50 dochovaných vozech. Těžko ale říct, jaká je skutečnost.

I tak nás ale vždy zaujme, když se nějaké MBX objeví na prodej. Bohužel ale současně platí, že cena československého tudoru v posledních letech vzrostla.

Levný není ani exemplář, který je na prodej v Teplicích, k mání je za 1,3 milionu korun. Podle prodejce je světlý vůz s pěkným hnědým čalouněním v interiéru po celkové renovaci a nový majitel k němu dostane původní doklady.

Provedení přídě s plastchromovou lištou mezi směrovkami a s nápisem Škoda naznačuje, že jde o automobil vyrobený mezi zářím roku 1968 a srpnem roku 1969.

O pohon se stará 1,1litrový čtyřválec o výkonu 38 kW spojený se čtyřstupňovou manuální převodovkou.

Související články

Témata
16. 7. 2020 16:41
Re: Investice (???)
.... to jo, ale tihle noví komunisti staré embéčka chtít nebudou..... ;-)
Avatar - Zetti
16. 7. 2020 12:16
Re: Investice (???)
Komunisti nevymiraji, komunisti nam ted vladnou a ve fronte na moc stoji dals, ti mladi a budou jeste horsii. Komunisti jsou proste silnejsi, protoze je tu vic lidi s natazenou rukou nez tech co by chteli neco delat.
16. 7. 2020 11:31
Re: Investice (???)
Já toto auto poprvé na živo viděl někdy v letech 95-97 ve Valašském Meziříčí (na kopci blízko ústavu pro hluchoněmé). Stálo tam tehdy odstavené a už v dost bídném stavu. Moc lituji toho, že jsem si ho víc neprohlédnul zblízka. Je to raritka, která moc k vidění není. Maximálně 5 let zpátky jsem měl to štěstí a viděl jsem hned 2 kousky. Na hraničním přechodu Vlára, mladí kluci za volantem poměrně pěkných (zřejmě zrestaurovaných kousků) a ještě jedna klasická Š 1000MB. Bylo to někdy v létě a podle SPZ z Prahy a Středočeského kraje. Kdyby stály u krajnice určitě bych se kouknul zblízka. Co se cen týče, ty jsou závratné.
16. 7. 2020 10:53
Re: Investice (???)
tak koupit před patnácti lety staré auto tak jsi vydělal skoro na všem.... na něčem víc (viz tohle) na něčem míň (viz klasičtější veterány které měly cenu vždycky). Jenže kdo to mohl vědět, že? ;-) Před dvěma měsíci stály akcie Tesly taky třetinu toho co dnes.... ;-)
16. 7. 2020 09:15
Re: Investice (???)
Pamatuju si, že jsem někdy v cca 15 letech roznášel letáky a v jedný ulici tohle stálo, vypuštěný kola, vevnitř nějakej bordel, ale jinak ro vypadalo zachovale. Možná, kdybych to tenkrát koupil od majitele za 15 tisíc, tak by byl rád, že to má z krku a já byl teď milionář.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud