Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejen kontroverzní úpravce. Mansory nabízí i vyprodané Lamborghini, samozřejmě s přirážkou

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 3. 2020 • 13:49
56
Zobrazit náhledy (56)
Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián Lamborghini Sián

Společnost Mansory si udělala jméno hlavně jako kontroverzní úpravce, jehož výtvory se často pohybují na hranici vkusu. Věnuje se ale i jiným záležitostem.

Mansory také auta prodává, tedy i neupravená. Často jde o různé limitky a speciální verze. Aktuálně je asi nejzajímavější položkou nabídky Lamborghini Sian FKP 37.

První hybridní model italské automobilky se světu představil na loňském autosalonu ve Frankfurtu a jde také o dosud nejvýkonnější produkční vůz značky. Za sedadly je uložen 6,5litrový atmosférický motor V12, který doplňuje 48voltový mild-hybridní systém. Elektromotor o výkonu 25 kW (34 k) posouvá celkový výkon modelu na 602 kW (819 k). S motorem je spojena sedmistupňová automatická převodovka, vše doplňuje pohon všech kol.

Z klidu na stovku Sian akceleruje za 2,8 sekundy a jede až 350 km/h.

Lamborghini už v době premiéry oznámilo, že chystá výrobu pouhých 63 exemplářů a že všechny už jsou vyprodané. Jestli jste si ale dělali zálusk, máte ještě šanci - a to právě díky Mansory.

Firma totiž nabízí výrobní slot s tím, že auto bude hotové v červnu (i když kdo ví, vzhledem k tomu, co se momentálně v Itálii děje).

Jak asi tušíte, ke koupi "rezervace" vám nebudou stačit stejné peníze, jaké od zákazníků požadovalo přímo Lamborghini. Mansory v inzerátu zmiňuje částku 3,77 milionu eur, což je více než 103 milionů korun.

Kolik přesně stál firmu - nebo nějakého jejího klienta - výrobní slot, těžko říct. Automobilka ovšem dříve prozradila, že každého majitele vůz stál více než dva miliony eur bez daně. V Německu by tak základní cena bez příplatku s daní činila 2,38 milionu eur - v přepočtu "jen" 65 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud