Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejrychlejší kamera na kolech? O titul se hlásí nové Ferrari 488 Challenge

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 8. 2021 • 14:02
26
Zobrazit náhledy (26)
Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Ferrari 488 Challenge Camera Car Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO Nissan GT-R NISMO

K natáčení rychlých scén potřebujete rychlé auto, málokteré však nabídne parametry jako Ferrari 488 Challenge.

Britská filmařská společnost Ralle se během autosalonu British Motor Show 2021 ve Farnborough pochlubila strojem, který se v davu rozhodně neztratí. Z přídě jejich Ferrari F488 Challenge totiž trčí rameno speciálního stabilizátoru, na jehož konci je zavěšena kamera.

Vůz údajně vznikl během pouhých sedmi dnů a na jeho stavbě se měla podílet také vysoce specializovaná společnost Talos Vehicles, která se věnuje zajímavým aktivitám. Staví totiž lehké a odolné zakázkové offroady i čtyřkolky, určené zejména pro armádu, a vedle toho navíc provozuje i závodní tým s Ferrari 488, které se nápadně podobá novému kamerovému vozu.

Parametry nového stroje bohužel neznáme a detaily k jeho stavbě rovněž nebyly zveřejněny, filmová společnost Ralle se však může pochlubit velmi slušným renomé při natáčení různých scén s velmi rychlými vozy, což je ostatně patrné z výše umístěného videa. Je však otázkou, zda není kamera na Ferrari 488 trochu „overkill“.

Bez kamerové výbavy, která ale nejspíš nebude nejlehčí a nejaerodynamičtější, totiž vůz slibuje maximální rychlost okolo 200 mph, což je cca 322 km/h. Díky propracované aerodynamice navíc udrží vysoké tempo i v zatáčkách. K čemu ho ale filmaři potřebují?

„Zkoumali jsme různé způsoby, jak zachytit jedinečné vysokorychlostní záběry, a náš sledovací vůz Ferrari je výsledkem týdnů plánování a úprav,“ uvedl podle Motor 1 Jimmy Howson, zakladatel Ralle. „Je to vzrušující doba pro Ralle, protože doufáme, že využijeme naše schopnosti a dosah naší značky k získání nového publika ve Farnborough i mimo!“

video

Ferrari 488 ovšem není jediným extrémním supersportem, který se hlásí o pozici nejrychlejšího kamerového auta na světě. Podle filmařské společnosti Incline Dynamic Outlet totiž tento statut patří jejich Lamborghini Huracam, které může nést kameru vpředu i vzadu a je vybavené špičkovou technikou pro pořizování dokonalých záběrů i v extrémních rychlostech.

Opomenout ovšem nelze ani filmařský Nissan GT-R Nismo a za připomínku stojí i natáčení rychlostního rekordu Bugatti z druhého vozu Bugatti se speciálně upevněnou kamerou. Svět filmových pláten se tak začíná plnit stále zajímavějšími vozy, stačí se je připlést k pořádně rychlému natáčení.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud