Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Největší americká automobilka General Motors je zpět v zisku

ČTK ČTK 6. 11. 2020 • 09:58
73
7
Zobrazit náhledy (73)
Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade

Největší americká automobilka General Motors (GM) je za třetí čtvrtletí zpět v zisku. Vydělala zhruba čtyři miliardy dolarů (90,5 miliardy Kč), což je proti stejnému období loni nárůst čistého zisku o 74 procent.

Firma dnes uvedla, že za růstem stojí obnovená poptávka po sportovně-užitkových vozech (SUV) a dodávkových automobilech ve Spojených státech, stejně jako oživení prodeje v Číně. Ve druhém čtvrtletí měla firma kvůli dopadům pandemie ztrátu.

video

Zisk na akcii se zvýšil na 2,78 dolaru z 1,60 dolaru před rokem. Bez zahrnutí jednorázových položek dosáhl 2,83 dolaru. Výrazně tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali na 1,38 dolaru.

"Odbyt ve Spojených státech a Číně se zotavuje rychleji, než mnozí lidé předpokládali," uvedl finanční ředitel podniku John Stapleton. "GM těží ze silné spotřebitelské poptávky po nových vozech a službách, zejména velkých dodávkových automobilech a SUV," dodal.

Prodej aut ze skupiny GM ve Spojených státech sice ve třetím čtvrtletí kvůli pandemii covidu-19 klesl o deset procent, v jednotlivých měsících se však postupně zlepšoval. V Číně automobilka prodej ve čtvrtletí zvýšila o 12 procent, a zaznamenala tak první čtvrtletní nárůst za dva roky, uvedla agentura Reuters.

Akcie automobilky na burze v New Yorku v reakci na zveřejnění výsledků přidávaly zhruba šest procent.

Související články

Témata
9. 11. 2020 03:39
Vyrábí to po čem je poptávka
https://www.auto.cz/…ile-hitem-135696

A nejen tento, mají i větší se kterými expandují i mimo Čínu.
Avatar - Barrichello
8. 11. 2020 20:40
Re: Kdo umí umí
vlhký sny.

99% toho co dnes prodávaj má spalovací motor. Nějakej Hummer to těžko změní.

Leda že by komunista Biden, známý to vítač muslimů a klekač před marxistickou BLM chtěl uvalit nějaké daně na spalováky, jako to zelený komunisti umí.
Ale to mu v USA těžko projde :-) :-)
8. 11. 2020 13:41
Re: koronka
Třeba jsou na tom jako Saab před koncem. Ten čim míň vyrábělm tim líp (míň blbě) na tom finančně byl
7. 11. 2020 22:54
Re: Kdo umí umí
Zapomnel jsi na to nejdulezitejsi:
https://youtu.be/z0xWnJTPZwg

Kdo umi, umi. :-)

https://www.gm.com/…ic-vehicles.html
General Motors’ vision of a world with zero emissions will be powered by a future where :yes: every :yes: vehicle is an electric vehicle. :-!

Ale k veci. V EV bude zajimava aliance GM a Honda.

Go Biden Joe, Go!
7. 11. 2020 19:37
koronka
Tak je to takhle uprostred korony dost podivny, ale co ja vim, treba se jim fakt dari a vubec to neni podezrele takove vysledky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud