Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Někdo chtěl z Audi TT udělat Bugatti Veyron. Nedopadlo to dobře

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 4. 2020 • 21:39
10
3
Zobrazit náhledy (10)
Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT

Bugatti Veyron je auto, které fascinovalo a stále fascinuje spoustu lidí. Jenže dovolit si ho může málokdo.

Zatímco většina fanoušků se s tím smíří, existují i nadšenci, jejichž touha po Veyronu je tak velká, že si ho vyrobí sami. Nebo se o to pokusí.

To je případ i tohoto vozu, které se zrodilo v roce 2002 jako Audi TT. V průběhu let se ale změnilo na něco, co by se dalo nazvat BugAudi Veyron. Německé kupé totiž dostalo řadu prvků charakteristických pro Bugatti, například masku ve tvaru podkovy, dvoubarevné lakování či centrálně umístěnou koncovku výfuku. A nechybí ani kola s emblémem "EB".

Přesto si nejsme jisti, že by si někdo opravdu mohl myslet, že hledí na skutečný Veyron.

Tvůrce navíc vůz "ozdobil" obrovským křídlem a dokonce také stabilizační plochou ve tvaru ploutve, tedy detaily, které Veyron nemá. O pohon se stará turbodmychadlem přeplňovaná osmnáctistovka, jejíž výkon se samozřejmě Bugatti také nepřibližuje.

Podivná replika vznikla v Japonsku, kde je také aktuálně na prodej. Cena? V přepočtu asi 560 tisíc korun, což je docela dost. Anebo je to celé jen recese, co myslíte?

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ivosee
15. 4. 2020 10:51
kamarádi ocení?
fuj to je hnus :D
ale v Japonsku s tím třeba má před kamarády úspěch...
14. 4. 2020 23:16
Ošklivé...
...a hlavně neuvěřitelně trapné! :-[] :no:
Avatar - 3_diamanty
14. 4. 2020 22:24
najlepsie su tie disky
kde logo EB prelepuje nadalej jasne viditelne 4 kruzky ... clovek by cakal aj u takejto garazovej prerabky ze aspon tie disky budu "inkognito" ale ked este aj toto je problem "zamaskovat" a spravit nejako "normalne" tak ako moze potom dopadnut cele auto... no asi presne tak ako na fotkach... :'-( .. cele zle