Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan se pochlubil parádním průhledným motorem V6 z nového modelu Z

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Průhledný motor s pochromovanými komponenty nabízí parádní mechanickou show.

Nový Nissan Z, již sedmá generace sportovního modelu s písmenem Z v názvu, na evropské trhy bohužel nedorazil. Tedy přinejmenším nikoliv oficiální cestou. Navíc prý váznou i jeho dodávky na americký trh. Jeho fanoušci se však nyní mohou pokochat alespoň neobvyklým pohledem na jeho pohonné ústrojí.

Video se připravuje ...

Průhledný motor Nissanu 400 Z

Tím je 3,0litrový twin-turbo přeplňovaný vidlicový šestiválec s interním označením VR30DDTT, který se poprvé objevil v modelu Infniti Q50. V modelu Nissan Z pak nabízí nejvyšší výkon 298 kW (405 k) a 475 Nm točivého momentu. O přenos výkonu na zadní kola se stará šestistupňový manuál nebo devítistupňová automatická převodovka.

Právě tento motor pak specialisté na výrobu prototypů společnosti Nissan vyrobili z průhledného bloku čiré pryskyřice. Vnitřní komponenty motoru pak nechali pochromovat nebo nalakovat, aby byl dobře vidět jejich pohyb.

Video se připravuje ...

Výsledkem je parádní podívaná, která ukazuje pohyb pístů, ventilů, vaček, klikového hřídele, rozvodů a nechybí ani pohled na turbodmychadlo. Celý motor přitom vypadá jako technické umělecké dílo.

První informace o Nissan 400 Z Nismo

K samotnému Nissanu Z pak můžeme připomenout zvěsti, podle kterých připravuje automobilka ještě výkonnější verzi. Podle špionážních fotografů by nový model měl mít odlišnou příď s rozdělenou mřížkou chladiče, větší boční prahy nebo větší brzdy. Pokud se potvrdí, že půjde o model Nismo, očekává se také zvýšení výkonu.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme