Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Honda Civic Type R dorazí v příštím roce

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 6. 2021 • 01:20
45
Zobrazit náhledy (45)
Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic

Nejostřejší Civic by měl na trh dorazit společně s hybridem, který je pro evropské trhy jedinou dostupnou motorizací.

Honda během včerejší premiéry modelu Civic Hatchback, stylovější a praktičtější alternativy k sedanu, zmínila, že jeho příchod na evropské trhy můžeme očekávat až v průběhu srpna příštího roku. Standardní motorizací by přitom měl být hybridní systém e:HEV, tedy unikátní řešení Hondy s dvojicí motorů, jehož parametry pro Civic zatím nespecifikovala.

Ostatně evropská verze tiskové zprávy byla obecně dost osekaná, zatímco tisková zpráva pro americký trh nabízela řadu detailnějších informací. V globální tiskové zprávě ovšem automobilka poprvé zmínila i nejostřejší Civic Type R, který by měl stejně jako hybrid dorazit na trhy v roce 2022.

Automobilka bohužel nezmiňuje žádné bližší načasování pro jednotlivé trhy, ani bližší parametry nové generace Type R, už v minulosti ovšem naznačila, že se máme na co těšit. Například v Evropě se totiž Type R stane posledním čistě benzínovým zástupcem modelové řady Civic.

video

Podle posledních spekulací by nový Civic Type R měl být evolucí současného modelu, což by mělo platit i pro motor. Pod kapotou by tak stále měl být uložen 2,0litrový turbem přeplňovaný čtyřválec, který bude přenášet výkon přes šestistupňovou manuální převodovku pouze na přední kola. Honda už totiž v minulosti vyvrátila spekulace hovořící o čtyřkolce.

Dá se předpokládat další zvyšování výkonu, s ohledem na pohon pouze předních kol ale nejspíš nepůjde o žádná extrémní čísla. Velká očekávání tak panují zejména kolem naladění podvozku a zážitků za volantem, které jsou již za volantem současného Civicu Type R fenomenální.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud