Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová kolektivní smlouva ve Škoda Auto možná bude na dva roky

ČTK ČTK 6. 3. 2020 • 08:44
26
12
Zobrazit náhledy (26)
Výroba v Kvasinách Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Odbory ale mají podmínku, aby mzda vzrostla v letošním i příštím roce, vždy od 1. dubna daného roku. V poslední době se kolektivní smlouva uzavírala pouze na rok.

Firma letos požadovala uzavření smlouvy na čtyři roky, odbory to ale odmítly, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář.

"Firma Škoda po předchozí argumentaci odborů svůj návrh uzavřít kolektivní smlouvu na čtyři roky přehodnotila a představila možnost uzavření kolektivní smlouvy na dva roky. Odbory KOVO reagovaly tím, že se nebrání uzavření dohody na dva roky," uvedl dnes týdeník.

Odboráři podle týdeníku navíc trvají na tom, aby se s firmou v listopadu letošního a příštího roku uskutečnilo jednání o možnosti vyplacení jednorázového bonusu podle aktuální situace firmy. V příštím roce chtějí odbory jednat o možnosti zvýšení příspěvku zaměstnavatele na penzijní spoření.

"Tím by se zajistilo, že i kdyby byla dohoda uzavřena na období delší než jeden rok, bude možné reagovat na aktuální vývoj, například na růst inflace," uvedl týdeník. Obě strany se podle Škodováckého odboráře v některých bodech blíží kompromisu.

Odbory připomínají, že jsou připravené využít všech prostředků k dosažení svých cílů, nevylučují ani časově neomezenou stávku.

Po posledním kolektivním vyjednávání vzrostly tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto s platností od 1. dubna 2019 o 2500 korun měsíčně. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila v roce 2018 ve společnosti 51.275 Kč.

Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí.

Související články

Témata
8. 3. 2020 15:43
Re: Tesla
No vidíš, takže jsem se mýlil a nemám problém to přiznat. V tebou uváděném článku je za rok 2018 uvedeno přes 9 miliard Kč, ve výroční zprávě 2018 je uvedena daň z příjmu 6,239 miliardy.
8. 3. 2020 11:50
Re: Tesla
No tak to jsem zvědavý kolik budou cálovat až jim ty prázdniny skončí.
https://uvero.cz/…e-firmy-to-byly/
8. 3. 2020 09:32
Re: Tesla
To nevím. Je jasné, že o Teslu je velký zájem. Koneckonců VW u nás má (pokud se nemýlím) stále daňové prázdniny od doby, kdy převzal Škodu.
7. 3. 2020 21:16
Re: Tesla
Víš kolik na tu továrnu Tesla dostala?
7. 3. 2020 16:00
Re: Tesla
Obávám se, že čas pro možnost uvést opravdovou inovaci u spalovacího motoru, stávající výrobci promrhaly ... Ani EV není ten pravý cíl, cestou je asi teslácký autopilot.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku