Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Octavia Combi pro rok 2026 by mohla vypadat takto. Dostane baterie, obří kufr zůstane

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 24. 5. 2023 • 21:07
44
16
Zobrazit náhledy (44)
Škoda odkrývá karty! Šest elektromobilů do roku 2026 i novinky se spalovacími motory Škoda odkrývá karty! Šest elektromobilů do roku 2026 i novinky se spalovacími motory Škoda odkrývá karty! Šest elektromobilů do roku 2026 i novinky se spalovacími motory Škoda odkrývá karty! Šest elektromobilů do roku 2026 i novinky se spalovacími motory Škoda Combi BEV Škoda Combi BEV Škoda Combi BEV Škoda Combi BEV Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Elroq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Coupé Škoda Enyaq Coupé Škoda Enyaq Coupé Škoda Enyaq Coupé Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Small BEV Škoda Space BEV Škoda Space BEV Škoda Space BEV Škoda Space BEV

Mladoboleslavská značka chystá pro příští roky hned několik nových elektromobilů. Jediný, který nemá tvary SUV, nese pracovní označení Combi. Asi už tušíte…

O elektrické budoucnosti značky Škoda jsme psali nespočet článků. Příští rok dorazí kompaktní SUV Elroq, elektrická obdoba Karoqu, o rok později pak omlazené duo Enyaq/Enyaq Coupé a malé městské SUV vyráběné ve Španělsku po boku sourozeneckých VW a Cupry.

Čistě elektrická Octavia

Pro tuzemské milovníky kombíků však dorazí nejzajímavější elektromobil až v roce 2026. S délkou 4,7 metru a pracovním označením Combi je víc než jasné, že půjde o elektrickou alternativu ke konvenční Octavii Combi. Zavazadlový prostor má nabídnout asi 600 litrů prostoru, ostatní technické údaje však zatím zůstávají tajemstvím.

Příliš nevíme ani o designu. Snad jen to, že kombík na baterky si vezme řadu vzhledových prvků z nového směřování značky zvaného Modern Solid. Náš kolega Honza Lušovský si dal jedna a jedna dohromady, spojil výše zmíněné informace s nedávno představenou sochou kombíku, a hned se pustil do práce.

Video se připravuje ...

Výsledek si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Tvůrce u většiny detailů kopíroval tvary sochy, které obohacoval o designové prvky konceptu Vision 7S. Ano, to bude elektrická obdoba Kodiaqu, na níž se máme těšit také za tři roky. Vize měla přes pět metrů a šlo o největší škodovku v historii. Sériové auto má délku skromnější – asi 4,9 metru – sedm míst uvnitř si ale zachová.

Honza však při tvorbě nechal pracovat i vlastní fantazii. Třeba vzhled světlometů je úplně nový a rozložení diod se nechává inspirovat čtyřokou Octavií. Na verdikt, jak moc se naše nezávislá tvorba podobá produkčnímu vozu, si musíme ještě nějaký pátek počkat.

Bude i plug-in hybrid a spalovací motory

Už teď je jasné, že elektromobilita se pro Škodovku stává tématem číslo jedna. Do roku 2027 chtějí v Mladé Boleslavi do tohoto odvětví investovat v přepočtu 132 miliard korun.

Nezapomíná se ani na plug-in hybridy a čistě spalovací auta. Letos se světu představí nová generace Superbu a Kodiaqu (u obou se spekuluje o plug-in hybridu s dojezdem kolem 100 km), modernizace čeká také Scalu a Kamiq, příští rok je doplní facelift Octavie.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barry Lyndon
29. 5. 2023 13:35
Re: V klidu
Škoda se svým "kus auta navíc" byla vždy (resp. od první Octavie) tak trochu jiná. Do budoucna se prý pokusí spojit produktové portfolio inspirované Dacií s ceníky inspirovanými BMW. :D :yes: :yes:
Avatar - Barry Lyndon
29. 5. 2023 13:30
Re: Taková ošklivější Dacia Jogger
K tomu novému jazyku - horší než Kabaň, ale zase lepší než odporný fejkový rypák Enyaqu. :D :yes:
Avatar - Barry Lyndon
29. 5. 2023 13:29
Re: Co dodat?
Pokud neudělají v baterii díru pro nohy zadních pasažérů, tak to bude vždycky minimálně crossover s výškou cca 155 cm a více. Prostě o cca 10 cm vyšší auto než obvykle, čemuž pak musí přizpůsobit i velikost kol a všechno ostatní, aby to nevypadalo jako KeiCar... :-)
27. 5. 2023 14:29
Re: Taková ošklivější Dacia Jogger
Ne nejsi, je to hnus. Jak tahle slátanina i ten nový designový jazyk Modern Solid. Bude to propadák :no:
Avatar - JFK
26. 5. 2023 08:38
V klidu
To auto bylo na koncernovem gremiu zamitnuto, takze nebude realizovano.