Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové MG HS se ukáže za měsíc v Goodwoodu. Plug-in zvládne okolo 100 km na elektřinu

Ondřej Šámal
Diskuze (14)

Čínská automobilka na Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí nové kompaktní SUV HS, které přitom teprve nedávno prošlo modernizací.

MG je v podstatě jediná čínská značka, které se v Evropě daří. Dokonce ani BYD nedosahuje nijak zvlášť vysokých čísel. Za první letošní čtvrtletí zaznamenal pouze 7600 registrací, kdežto MG 58.524. Suverénem nabídky výrobce s britskými kořeny je levný crossover ZS (v Evropě si do konce dubna připsal 19.889 registrací), kterému sekunduje elektrický hatchback MG4. Na třetím místě najdeme kompaktní SUV HS, které se loni ukázalo v inovované podobě.

Jenže už za měsíc se světu představí nástupce. MG jej uvede v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná 11. a 14. července. Právě na této kultovní akci automobilka oslaví 100 let od založení původní značky MG.

Novinka sice dostane zcela jiný design, stále ovšem nabídne klasický spalovací motor a plug-in hybridní provedení. Podle Guye Pigounakise z britského zastoupení MG dostane HS téměř dvojnásobně větší trakční akumulátor, jehož kapacita aktuálně dosahuje 12,8 kWh. Elektrický dojezd na jedno nabití by se díky tomu mohl přiblížit 100 kilometrům, kterými se chlubí například také nová Škoda Kodiaq 1.5 TSI PHEV. Díky novým elektromotorům se má navíc zvýšit i systémový výkon, jenž u současného provedení dosahuje 190 kilowattů.

Video se připravuje ...

O přeplňované zážehové patnáctistovce TGI u čistě spalovacího provedení nejsou zatím žádné konkrétnější zprávy. Agregát se ovšem velmi pravděpodobně dočká nějakých úprav zaměřených třeba na snížení spotřeby.

Současná generace je na trhu již od roku 2018, šestiletý životní cyklus tudíž odpovídá zvyklostem. V Česku je aktuálně k dispozici pouze se zmíněnou patnáctistovkou za cenu od 569.900 Kč.

Ondřej Šámal
Diskuze (14)

Doporučujeme

Avatar - 3_diamanty
5. 6. 2024 15:21
Re: Tak si dáme počty
Vzdy lepsie nove MG ZS ako 10 rocny captur ze jo... navyse existuje ista skupina zakaznikov ktorej jednoduche a dostupne auta vyhovuju a plne postacuju tak preco by mali darovat oblicku len preto aby mali na nieco co stejne nevyuziju a nepotrebuju.. ZS je sikovne.. a svoj ucel plni dokonale
Avatar - skejpa
4. 6. 2024 16:29
Re: China design
I z Enyaqů :D Ale v Evrope je to spis vyjimka. U cinanu skoro pravidlo.
Avatar - Barrichello
4. 6. 2024 15:53
Re: China design
se sekajícím infotaimentem maj lidi z oktávek a Scaly bohaté zkušenosti :-)
Avatar - skejpa
4. 6. 2024 15:20
Re: China design
Hlavně je to i nefunkční. Nedávno jsem jel MG ZS a to byla tragédie uvnitř. Smrad plastu, infotainment se zasekl několikrát, teplotu to při změně neukazuje (ukazuje barvičku :D )... Prostě čína...
Avatar - Ozzman
4. 6. 2024 13:58
Re: Tak si dáme počty
To je zajímavé slovo do pranice.

MG vs Dacia ?

MG HS 1.5T od 569 tisic
Dacie Duster TCE 130 od 550 tisíc

Já bych tedy volil radši Dacii.

Jinak nejvíce jde to menší MG Zněco ZS ? asi