Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novodobá Jawa 42 Bobber dostala edici Red Sheen. Má 30 koní a vypadá skvěle

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

V Indii se představuje nová speciální edice pro stylovou Jawu 42 Bobber. Je už pátou verzí tohoto modelu cílícího na generaci Z.

Novodobá Jawa se už sice vyrábí v Indii, ale i tak v Česku přitahuje velkou pozornost. Indický výrobce Jawa Yezdi Motocycles postupně rozšiřuje modelovou řadu strojů bývalé československé značky, inspiruje se globálně populárními café racery a představuje i speciální edice. Loni v září uvedla novou exkluzivnější verzi moderního modelu 42 Bobber jménem Black Mirror a teď ji doplňuje další stylovou novinkou.

Nejnovější speciální edice indické Jawy 42 Bobber se oficiálně jmenuje Red Sheen a spolu se starší edicí Black Mirror je tím nejlepším, co v aktuálním portfoliu výrobce najdete. Novinka kombinuje tmavé barvy s charakteristickou palivovou nádrží s lesklým chromem a výrazným červeným pruhem. Speciálním prvkem jsou i černá kola s bezdušovými pneumatikami.

Srdcem motorky je kapalinou chlazený jednoválcový motor o zdvihovém objemu 334 kubíků se vstřikováním paliva a šestistupňovou manuální převodovkou. Maximální výkon jednoválce je 22 kW (29,9 koně) a disponuje vrcholným točivým momentem 30 newtonmetrů. Standardem bobberu je i zadní monotlumič nastavitelný v sedmi krocích, dvoustupňové nastavitelné sedlo, LED osvětlení, digitální přístrojový štít nebo nabíjecí USB port.

Video se připravuje ...

Indický výrobce očekává, že novou speciální edici osloví hlavně motorkáře generace Z hledající stylový jednostopý stroj připomínající dědictví značky Jawa. Novinka je už pátou edicí modelu 42 Bobber a doplňuje dřívější verze Moonstone White, Mystic Cooper, Jasper Red Dual Tone a Black Mirror.

Zda se novinka objeví i v Česku je zatím ve hvězdách. Tuzemský importér Jawa Moto se sídlem v Týnci nad Sázavou u nás model Bobber prodává s celým názvem Jawa 350 CL Bobber a oficiálně zahájila jeho prodej na našem území v polovině letošního května. U smluvních prodejců jej seženete za přibližně 145 tisíc korun.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - Stejsn
13. 6. 2024 12:56
Na motorce nejezdím,
takže nemůžu mluvit ze zkušenosti, ale takhle na pohled mi zrcátka pod řidítky příjdou extrémně nepraktická.