Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Chevrolet Silverado ZR2 je vlajkovým offroadem značky

Ondřej Mára Ondřej Mára 12. 9. 2021 • 02:55
14
32
Zobrazit náhledy (14)
Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2

Pick-upy toho v posledních letech zvládají opravdu hodně. Od těžké práce, přes rychlé dovádění na jakémkoliv povrchu až po zdolávání náročného terénu.

O rostoucí popularitě pick-upů zaměřených na zdolávání náročného terénu by přitom mohla vyprávět například značka Chevrolet, jejíž prodeje modelu Silverado tvoří údajně až z 30 procent zodolněná a drsně vypadající verze Trail Boss.

S ohledem na stále rostoucí popularitu terénních pick-upů se proto značka rozhodla představit pro modelový rok 2022 i nové Silverado ve verzi ZR2, které by mělo být údajně nejschopnějším offroadem v nabídce Chevroletu.

Podle automobilky byl vůz navržen tak, aby zákazníkům nabídl „závody prověřené terénní dovednosti přímo ze showroomu“. Kromě technických vylepšení ovšem pick-up nabízí i pár nových estetických doplňků.

Jedním z nich je unikátní maska chladiče, nesoucí tradiční logo značky a obsahující poziční světla, pod kterou je umístěn unikátní ocelový nárazník. Ten byl navržen tak, aby vozu umožnil přední nájezdový úhel až 31,8 stupně, snesl větší namáhání a v případě poškození se dal snadno vyměnit. Přejezdový úhel má hodnotu 23,4 stupně a odjezdový úhel 23,3 stupně.

Video se připravuje ...

Vůz také dostal červeně lakovaná tažná okna, unikátní ochranné plechy, černý dekor na kapotě a plaketky ZR2. Při pohledu z profilu vyniknou 18palcová kola, obutá do 33palcových terénních pneumatik, a za zmínku stojí také dvojitá koncovka výfuku, která byla vyvedena ještě před zadním nárazníkem, takže nebude tak snadné ji v terénu urvat.

Úpravami prošel samozřejmě i podvozek, který dostal speciální pružiny a nové tlumiče Multimac DSSV s delším zdvihem a speciálním systémem tří komor se třemi ventily upravujícími průtok kapaliny. Kromě toho má Silverado také speciálně upravené šasi, o 284 mm lepší světlou výšku, uzávěrky přední i zadní nápravy a jízdní režim určený pro jízdu v náročném terénu s využitím pouze jednoho pedálu.

Vedle funkčních úprav a pár estetických změn exteriéru ovšem Silverado ZR2 nabízí pár novinek v kabině. Ta dostala unikátní kožené čalounění v barvách Jet Black a Greystone, které doplňuje obložení v tmavě stříbrné barvě nebo s karbonovým efektem. Po technologické stránce pak potěší 12,3palcový digitální přístrojový štít nebo 13,4palcový infotainment.

Pod kapotou je uložen 6,2litrový motor V8, který nabízí nejvyšší výkon 313 kW a 624 Nm točivého momentu. To by mělo bohatě stačit na zdolávání náročného terénu, oproti speciálním kouskům z nabídky RAM a Ford však Silverado ZR2 působí trochu jako chudý příbuzný. Ford F-150 Raptor totiž nabízí 335 kW, zatímco RAM 1500 TRX neskutečných 523 kW. Silverado by však mohlo být alespoň dostupnější.

Doporučujeme

Témata
13. 9. 2021 09:14
Re: Anachronismus
nejdřív se mě ptáš, co je neekonomického na atmosférickém motoru, když to napíšu, tak napíšeš, že sice neekonomický je, ale že to nevadí... :yes:
Avatar - speedfred
13. 9. 2021 08:18
Re: Boží
Azia už jazdí :-[]
Avatar - Machýrek
12. 9. 2021 21:38
Boží
a Evropa bude jezdit na kolech
Avatar - curwasportiva
12. 9. 2021 19:59
Re: Spolehlivá technika s pořádnými motory
60% Chevy 1500 trucků prodaných v Severní Americe jsou teréní verze. 30% Z71 a dalších 30% Trail Boss. Po něčem alespoň trochu podnobném Raptoru byla u fanoušků GM dlouho poptávka.
Teréní trucky jsou teď v módě a dobře se prodávájí.
Vždyť Ford teď zavedl Tremor trim skrz všemi trucky od Rangeru, přes F-150 až po HD.
Avatar - curwasportiva
12. 9. 2021 19:46
Re: Spolehlivá technika s pořádnými motory
Tento motor je se stejným výkonem, dostupný skoro u všech verzí Silverado/Sierra 1500 už od roku 2014.
Takže není problém si nakonfigurovat luxusní Denali / High Country na 22" se stejným motorem a výkonem jako je v ZR2.
Nevýhodou tohoto motoru je to, že vyžaduje benzin s vyšším oktanovým číslem US 93PON což odpovídá EU 98RON, což už se u takového motoru při dením užívání projeví.