Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Mercedes-AMG GT se poprvé ukázal v Česku. Stojí od pěti milionů

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Na pražském galavečeru Mercedes-Benz Night jsme byli svědky oficiální české premiéry nového Mercedesu-AMG GT. Na žhavou novinku už u nás čekají první zákazníci, kteří si tento sporťák objednali, aniž by jej viděli naživo.

Nejnovější „GéTéčko“ se poprvé oficiálně představilo v Česku. Až z centrály sportovní divize Mercedes-AMG v Affalterbachu přijel do Česka vůbec první Mercedes-AMG GT, který české zastoupení německé značky slavnostně odhalilo na galavečeru Mercedes-Benz Night na výstavišti v pražských Letňanech. Novinka byla u nás k vidění vůbec poprvé, ale už na ni čeká zástup prvních zákazníků.

„Dnes večer si sem nový Mercedes-AMG GT přijde prohlédnout hned několik zákazníků, kteří jej sice ještě nikdy neviděli, ale už mají svou objednávku,“ říká při představení novinářům Josef Hlávka, PR manažer Mercedes-Benz Česká republika. „A dnes je jedinečná příležitost nové GT vidět v Česku, protože další šance bude až na jaře, kdy očekáváme dodávku prvních zákaznických aut,“ dodává.

Nový Mercedes-AMG GT druhé generace je žhavou novinkou, která se oficiálně představila koncem letošního srpna. Pokračuje ve stopách prvního Mercedesu-AMG GT, duchovního nástupce modelu SLS AMG, a stuttgartská značka se při vývoji pokusila naslouchat přáním zákazníkům. Jedním z nich je i standardní chytrá čtyřkolka 4Matic+ se speciálním jízdním režimem pro purističtější pohon zadních kol.

Video se připravuje ...

Mercedes-AMG GT se bude vyrábět pouze jako kupé a je sourozencem luxusního roadsteru SL, s nímž viditelně sdílí pouze dveře. Kupé je výrazně širší, nese nejmodernější designové rysy modelů AMG a je praktičtější než předchůdce. Nově se prodává v konfiguraci sedadel 2+2 a má překvapivě prostorný zavazadlový prostor o objemu 321 litrů.

Vyšší praktičnost bez poklesu výkonu si přáli zákazníci. Mercedes-AMG jim nové GT začíná prodávat ve dvou specifikacích 55 a 63 s přeplňovaným čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem. Ve slabší specifikaci 55 má 350 kW (469 koní) a 700 newtonmetrů, ve výkonnější 63 pak 430 kW (585 koní) a 800 newtonmetrů. V Česku se představil vůz se silnějším srdcem pod kapotou.

Nový Mercedes-AMG GT se v Česku prodává se základní cenou od 4.939.220 Kč. První zákazníci si nového pokračovatele sportovních kupé značky převezmou na jaře příštího roku 2024.

Lukáš Volšický
Diskuze (3)

Doporučujeme

1. 12. 2023 15:15
Nej
-krásnější Mercedes v posledních letech... Na IAA v Mnichově vypadal na živo opravdu úžasně. Ten nárůst hmotnosti je nemilý, ale jinak fakt krásné auto..
1. 12. 2023 12:44
Nejtragičtější je ovšem ta změna pohonné jednotky...
V testech tohoto GTéčka je prý silně kritizován velký mezigenerační nárůst hmotnosti... :-(
1. 12. 2023 11:02
...
600 koní sice máš, ale stejně tě bude buzerovat ISA jakmile pojedeš o víc než 1km/h nad limit :-)