Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Mercedes C už se vyrábí. Sedan rovnou doplňuje kombi

David Bureš David Bureš 17. 3. 2021 • 12:53
115
7
Zobrazit náhledy (115)
Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi Mercedes-Benz C kombi

Mercedes-Benz C nové generace se už začal vyrábět v Brémách. Postupně bude odstartována i jeho produkce v Číně a Jižní Africe.

Automobilka Mercedes-Benz minulý měsíc představila nejnovější generaci třídy C, která se jen krátce poté začíná vyrábět. Pro automobilku jde o klíčový model, za poslední desetiletí je třída C nejprodávanější model značky Mercedes.

Výroba nové C-Klasse odstartovala v její domovské továrně v německých Brémách, která slouží jako globální výrobní centrum tohoto modelu. Již krátce nato se ale začne vůz vyrábět také v čínském Pekingu a jihoafrickém East Londonu. Zatímco v Číně bude vznikat prodloužený sedan pro tamější trh, v Jižní Africe se bude vyrábět sedan s levostranným i pravostranným řízením pro různé světové trhy.

video

„Naše týmy ve třech závodech na třech kontinentech prokázaly prvotřídní spolupráci s jejich schopností zvládnout posloupnost náběhu výroby,“ říká k zahájení produkce nového céčka Jörg Burzer, člen představenstva Mercedesu pro řízení výroby a dodavatelského řetězce.

Výroba nové třídy C totiž startuje opravdu rychle. V Brémách se rovnou začaly vyrábět dvě karosářské varianty vozu, vedle výchozího sedanu také kombi. Navíc již brzy se ve výrobě objeví také hybridní deriváty, s bateriemi dodávanými polskou továrnou Mercedesu ve městě Jawor.

Továrna v Brémách přitom obecně dokazuje flexibilitu tamější výroby. Nová generace třídy C totiž vzniká na stejné montážní lince jako SUV GLC (včetně GLC kupé) a plně elektrické EQC.

Právě kvůli maximální flexibilitě výroby automobilka brémský závod nedávno modernizovala. Nová třída C tak využívá služeb nové karosárny, v níž se jednotlivé části karoserie nevyrábějí v řadě, jak je zvykem, ale ve speciálních výrobních buňkách, které lze vzájemně pružně kombinovat. Jiná je i samotná montáž, místo konvenčních dopravních pásů jsou tu využívány autonomní přepravní systémy. Zapracovalo se i na udržitelnosti produkce, konkrétně nová sušička sloužící při nanášení antikorozní ochrany tak ušetří asi 24 % energie proti obdobným systémům.

Mercedes-Benz třídy C nejnovější generace W206 oproti předchůdci mírně narostl. Nabídne však výhradně čtyřválcové motory, u nejsilnějších provedení dopovaných plug-in hybridním pohonem. Jelikož u šestiválců Mercedes přechází na řadovou koncepci, údajně by se pod kapotu už nevešly, respektive tímto řešením mohl být zkrácen přední převis.

Související články

Témata
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 18:15
Re: REDAKCE Halóóó!!!
To bych mohl napsat o všech, kteří zde tráví tisíce hodin hádkami na diskuzích už dlouhé roky. Mě jde o princip, že si tady hrajou na odborný server o technice, zatímco ta jejich jde akorát tak do ***...
18. 3. 2021 13:48
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Závidím ti tvoje starosti :-)
Avatar - iudex
17. 3. 2021 17:38
Re: Jo a ne.
Ad: "Jakože když už to bude nevyhnutelné, tak potom takto." Áno, presne takto to vnímam aj ja.
Avatar - Mokrous
17. 3. 2021 16:55
Re: Jo a ne.
To nebylo nadšené přijetí PHEV a chuť ho hned měnit za naftu, ale pouhé ocenění koncepce pohonu v dnešní imbecilní době. Jakože když už to bude nevyhnutelné, tak potom takto. Minimálně pro lidi, kteří nemají denně kde nabíjet a jezdí i štreky. Pokud další generace vozů typu Octavia až Passat dostanou dvoulitr s 200+ koňma a el. motor se 150+ koňma a dojezd 100+ a časy nabíjení max. 30 min. a uvezou i 500+l v kufru a nebudou stát nesmysl, tak bych to přežil. Když bude Bruselskej parazit spokojenej, tak já potom klidně pojedu přes Evropu v hybridním režimu za 5-6L/100

Jinak ten kufr samozřejmě je menší, než u ICE, ale jen pod podlahou. Tzn, že v úrovni nad podlahou se rozdíl nepozná. Jen tam nebudou schránky a rezerva atd... Ale pořád lepší, jak čistokrevný EV, který chápu jen v příměstským provozu.
Avatar - Mokrous
17. 3. 2021 16:46
REDAKCE Halóóó!!!
Co mám proboha udělat, abych mohl nahrát Avatar do vašeho přiblblého systému? Už 2 týdny nelze nahrát ani JPEG ani PNG, velikosti od 9kB až po 750kB, rozměry od 80 pixelů až po 2000 a nic.
Restart Macu, aktualizace OS, update Safari a nic nic nic...

Před cca 2 měsíci jsem tam mohl nahrát obrázek a když jsem chtěl změnit Pažouta na Pašíka, tak smůla.

Šlo by tohle nějak zařídit, když už jsou mi mailové odkazy na reakce v diskuzi k ničemu, jelikož příspěvky stejně musím hledat manuálně jako blb? Váš IT guru nedostává zaplaceno, nebo se mstí???

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku