Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Renault Kangoo je tu! V různorodé nabídce nechybí elektrická verze

David Bureš David Bureš 12. 11. 2020 • 19:47
27
45
Zobrazit náhledy (27)
Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Renault Kangoo Van Renault Kangoo Van Renault Kangoo Van Renault Kangoo Van Renault Express Renault Express Renault Express Renault Express Renault Express Renault Express Renault Express Renault Express Van Renault Express Van Renault Express Van Renault Express Van Renault Express Van

Kangoo bude i  v nové generaci dostupné jako dodávka a jako osobní model. Nabízen bude rovněž ve formě elektromobilu.

Renault Kangoo je už nedílnou součástí nabídky francouzské značky od roku 1997, jednotlivé generace si však vždy držely dlouhý životní cyklus, a tak nyní přichází teprve třetí generace tohoto vozu. Napjatě očekávaná novinka se začne prodávat na jaře 2021.

„Oba modely Kangoo Van a Kangoo budou nabízeny v elektrické verzi jako odpověď na výzvy městské mobility. Tyto nové modely dokážou odpovědět na různorodost potřeb podnikatelů i soukromníků,” komentuje příchod novinky Mark Sutcliffe, ředitel divize užitkových vozů aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Design automobilu je zcela nový a skutečně navazuje na loňský koncept Kangoo Z.E. Výsledkem je sebevědomější a elegantnější tvář s novou přídí řešenou v návaznosti na sériové modely značky. K dispozici budou dvě délky karoserie s užitečným objemem 3,3 až 3,9 m³ ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m³ v dlouhé verzi.

Nový je rovněž interiér s horizontálně orientovanou palubní deskou s četnými úložnými prostory. Ústředním prvkem je pak multimediální systém Easy Link známý i z osobních modelů značky. Automobilka navíc slibuje komfortnější sedačky, které mají navíc více vydržet při intenzivní zátěži.

Užitková varianta Kangoo Van chce oslovit hlavně řemeslníky a podnikatele hledající vůz na míru. Oslovit je chce třeba dvěma inovativními řešeními Easy Side Access a Easy Inside Gallery. V prvním případě jde o chybějící B sloupek, který rozšiřuje boční vstup na 1.416 mm, což je dvakrát více než u předchůdce a hlavně nejvíce v dané kategorii. V druhém případě pak mluvíme o sklopné zahrádce umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře nad cestujícími, což uvolňuje prostor u podlahy. Praktickým prvkem bude i Permanent Rear View, alias digitální zpětné zrcátko zajišťující skvělý výhled vzad také u skříňových derivátů.

Osobní Kangoo pak chce odpovídat potřebám rodin, včetně těch aktivně žijících. Nabídnout jim chce větší komfort i rozsáhlejší výbavu, včetně nových asistentů řízení.

Nabídka motorů zatím nebyla detailně odhalena, Renault však slibuje širokou nabídku čítající benzinové i naftové motory, stejně jako čistě elektrickou verzi. Mimochodem dnešní Kangoo Z.E. je nejprodávanější dodávkou s elektrickým pohonem v Evropě.

Vedle Renaultu Kangoo vyráběného ve francouzské továrně Maubeuge automobilka odhalila také jednodušší derivát Renault Express vyráběný v marockém Tangieru, který bude určen pro méně náročné trhy, hlavně mimo Evropu. Jeho základem je totiž starší platforma B0 známá z Dacií, zatímco Kangoo má využívat vyspělejší CMF.

Seznam zemí, kde se bude Renault Express prodávat, bude teprve upřesněn, delší čas se však hovoří o tom, že na vybraných trzích by se mohl prodávat jakožto druhá generace Dacie Dokker. Od výchozího Renaultu Kangoo pak bude odvozena také druhá generace Mercedesu Citan, který vznikne také v čistě osobní variantě nazvané Mercedes řady T.

Související články

Témata
13. 11. 2020 12:46
Re: celkom pekne
Ty s tými nezmyslami už konči, ty trúbka.
13. 11. 2020 12:44
Re: To ale trvalo
U PSA sa na to zamerali a nemôžem povedať, že by Berlingo bolo zvlášť hlučnejšie ako bežný kompakt. Ide hluk od kolies, odhlučniť podbehy by asi príliš predražilo výrobu ( :-[] ), s našimi menej kvalitnými cestami sa už v Európe asi nepočíta, ale motor je odhlučnený solídne, a to aj vonku, napr. na prednej kapote je zvnútra opäť izolácia.
13. 11. 2020 12:42
Re: To ale trvalo
A určite nebude ani nič vŕzgať ani stekať voda po predných oknách, lebo by nebolo vidieť do späťákov, že...
Avatar - xxc
13. 11. 2020 12:12
Re: To ale trvalo
Aj tak bude odhlucnenie lepsie, ako na Scenicu :-)
13. 11. 2020 12:00
Re: To ale trvalo
Bohužel u těchto dodávek je zpravidla horší odhlučnění. Což je třeba pro mě velký problém.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud