Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Renault Kangoo je tu! V různorodé nabídce nechybí elektrická verze

David Bureš
Diskuze (45)

Kangoo bude i  v nové generaci dostupné jako dodávka a jako osobní model. Nabízen bude rovněž ve formě elektromobilu.

Renault Kangoo je už nedílnou součástí nabídky francouzské značky od roku 1997, jednotlivé generace si však vždy držely dlouhý životní cyklus, a tak nyní přichází teprve třetí generace tohoto vozu. Napjatě očekávaná novinka se začne prodávat na jaře 2021.

„Oba modely Kangoo Van a Kangoo budou nabízeny v elektrické verzi jako odpověď na výzvy městské mobility. Tyto nové modely dokážou odpovědět na různorodost potřeb podnikatelů i soukromníků,” komentuje příchod novinky Mark Sutcliffe, ředitel divize užitkových vozů aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Design automobilu je zcela nový a skutečně navazuje na loňský koncept Kangoo Z.E. Výsledkem je sebevědomější a elegantnější tvář s novou přídí řešenou v návaznosti na sériové modely značky. K dispozici budou dvě délky karoserie s užitečným objemem 3,3 až 3,9 m³ ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m³ v dlouhé verzi.

Nový je rovněž interiér s horizontálně orientovanou palubní deskou s četnými úložnými prostory. Ústředním prvkem je pak multimediální systém Easy Link známý i z osobních modelů značky. Automobilka navíc slibuje komfortnější sedačky, které mají navíc více vydržet při intenzivní zátěži.

Užitková varianta Kangoo Van chce oslovit hlavně řemeslníky a podnikatele hledající vůz na míru. Oslovit je chce třeba dvěma inovativními řešeními Easy Side Access a Easy Inside Gallery. V prvním případě jde o chybějící B sloupek, který rozšiřuje boční vstup na 1.416 mm, což je dvakrát více než u předchůdce a hlavně nejvíce v dané kategorii. V druhém případě pak mluvíme o sklopné zahrádce umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře nad cestujícími, což uvolňuje prostor u podlahy. Praktickým prvkem bude i Permanent Rear View, alias digitální zpětné zrcátko zajišťující skvělý výhled vzad také u skříňových derivátů.

Osobní Kangoo pak chce odpovídat potřebám rodin, včetně těch aktivně žijících. Nabídnout jim chce větší komfort i rozsáhlejší výbavu, včetně nových asistentů řízení.

Nabídka motorů zatím nebyla detailně odhalena, Renault však slibuje širokou nabídku čítající benzinové i naftové motory, stejně jako čistě elektrickou verzi. Mimochodem dnešní Kangoo Z.E. je nejprodávanější dodávkou s elektrickým pohonem v Evropě.

Vedle Renaultu Kangoo vyráběného ve francouzské továrně Maubeuge automobilka odhalila také jednodušší derivát Renault Express vyráběný v marockém Tangieru, který bude určen pro méně náročné trhy, hlavně mimo Evropu. Jeho základem je totiž starší platforma B0 známá z Dacií, zatímco Kangoo má využívat vyspělejší CMF.

Seznam zemí, kde se bude Renault Express prodávat, bude teprve upřesněn, delší čas se však hovoří o tom, že na vybraných trzích by se mohl prodávat jakožto druhá generace Dacie Dokker. Od výchozího Renaultu Kangoo pak bude odvozena také druhá generace Mercedesu Citan, který vznikne také v čistě osobní variantě nazvané Mercedes řady T.

David Bureš
Diskuze (45)

Doporučujeme

13. 11. 2020 12:46
Re: celkom pekne
Ty s tými nezmyslami už konči, ty trúbka.
13. 11. 2020 12:44
Re: To ale trvalo
U PSA sa na to zamerali a nemôžem povedať, že by Berlingo bolo zvlášť hlučnejšie ako bežný kompakt. Ide hluk od kolies, odhlučniť podbehy by asi príliš predražilo výrobu ( :-[] ), s našimi menej kvalitnými cestami sa už v Európe asi nepočíta, ale motor je odhlučnený solídne, a to aj vonku, napr. na prednej kapote je zvnútra opäť izolácia.
13. 11. 2020 12:42
Re: To ale trvalo
A určite nebude ani nič vŕzgať ani stekať voda po predných oknách, lebo by nebolo vidieť do späťákov, že...
Avatar - xxc
13. 11. 2020 12:12
Re: To ale trvalo
Aj tak bude odhlucnenie lepsie, ako na Scenicu :-)
13. 11. 2020 12:00
Re: To ale trvalo
Bohužel u těchto dodávek je zpravidla horší odhlučnění. Což je třeba pro mě velký problém.