Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Renault Kangoo se blíží. Už víme, jak bude vypadat!

David Bureš David Bureš 14. 11. 2019 • 11:00
24
8
Zobrazit náhledy (24)
Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept Renault Kangoo ZE Concept

Teprve druhá generace Renaultu Kangoo se prodává už dlouhých 12 let. Nástupce je ale už konečně na obzoru.

Renault je vedle osobních aut také důležitým hráčem na poli lehkých užitkových vozů. Letos modernizoval své větší modely Trafic a Master, v příštím roce pak proměna čeká nejmenší dodávku v jeho nabídce Kangoo. Uniklé patentové snímky už ukázaly, jak bude Kangoo III vypadat.

Kangoo už přitom potřebuje nástupce jako sůl. Vždyť historie dnešní, druhé generace se datuje už do roku 2007. Renault nicméně zatím s mezigenerační výměnou nespěchal, stávající Kangoo i přes pokročilé stáří nadále patří mezi nejžádanější dodávky v Evropě.

Doba ale přece jen pokročila, a tak už přece jen přichází čas výměny. Jak z nákresů vyplývá, design se inspiruje osobními Renaulty, což už ostatně naznačil jarní koncept Kangoo Z.E., poprvé naznačující vzhled třetí generace populárního modelu. To znamená vpředu výrazné logo automobilky a světlomety přímo navazující na masku chladiče. Místo milého vzhledu současného Kangoo tak novinka vsadí spíše na elegantní design.

Výrazně se promění také technika. Renault půjde cestou konkurenční Skupiny PSA a v Kangoo zkombinuje platformu osobních aut s prvky vyvinutými pro užitková vozidla, aby byla zajištěna dostatečná nosnost. Vpředu tak najdeme architekturu CMF z Mégane, doplněnou o odlišnou zadní nápravu.

Co se týče motorů, dá se očekávat nasazení aktuální generace pohonných jednotek Renaultu – to znamená turbodiesel 1.5 Blue dCi v různých výkonových verzích, doplněný o benzinový čtyřválec 1.3 TCe a patrně i zážehový tříválec 1.0 TCe. Jistotou je rovněž příchod čistě elektrické verze Kangoo Z.E. – ostatně už dnešní generace je dostupná v takovém provedení. Vyloučen pak není ani hybrid.

Renault Kangoo bude i ve třetí generaci dostupný v různých délkách a konfiguracích, tak to zkrátka v segmentu LUV chodí. Od Renaultu opět bude odvozen také Mercedes-Benz Citan a zřejmě také Nissan NV250. K debutu Kangoo III by mělo dojít v průběhu roku 2020.

Související články

Témata
16. 11. 2019 18:46
Re: Tak oproti tomuto je Berlingo krásavec
xxc: prečo myslíš, že pri dodávke nie je dôležitý vzhľad?
14. 11. 2019 20:38
Re: Tak oproti tomuto je Berlingo krásavec
Kúsok pravdy možno máš, ale obal predáva. Aj v prípade užitkáčov hrá svoju rolu. Naviac tento typ sa stále viac predáva ako rodinné auto, resp. určitá forma MPV. Tam už je dizajn dosť dôležitý, a zrýchlenie tiež.
Avatar - xxc
14. 11. 2019 17:37
Re: Tak oproti tomuto je Berlingo krásavec
To je pri dodávkach najdôležitejšie. Ako auto vyzerá a zrýchlenie z 0 na 100 :-)
14. 11. 2019 15:14
Re: Tak oproti tomuto je Berlingo krásavec
Predobraz sériového auta vidím skôr v tejto elektrickej štúdii: https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - 3_diamanty
14. 11. 2019 13:10
Re: je to
taketo "foto" za nic nestoji.. tu treba pockat na ofiko fotky a az tak "chvalit" ...

vid aj tu toto https://img2.auto.cz/…ull/4648828_.jpg vs toto https://img2.auto.cz/…ull/4660710_.jpg a hned je to ine ;-) :yes:
Články odjinud