Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový šéf Volkswagenu hodlá usilovat o urychlení přechodu k elektromobilům

ČTK
Diskuze (35)

Německý automobilový koncern Volkswagen se bude snažit urychlit přechod k elektromobilům. Na interní konferenci manažerů podniku to řekl nový koncernový šéf Oliver Blume.

Cílem koncernu Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, je vystřídat do roku 2025 amerického konkurenta Tesla na pozici největšího výrobce elektromobilů na světě.

"Elektromobilitě patří budoucnost," řekl Blume, který v čele Volkswagenu vystřídal Herberta Diesse. "Stávající tempo (přechodu k elektromobilům) zachováme a tam, kde to bude možné, ho zvýšíme. Jsem fanoušek elektromobility," dodal.

Video se připravuje ...

Třiašedesátiletý Diess se v červenci nečekaně dohodl s dozorčí radou na odchodu z funkce. Podle zdrojů agentury Reuters byl čtyřiapadesátiletý Blume zvolen jeho nástupcem, protože je považován za rozvážnějšího šéfa než Diess. Ten byl známý radikálními změnami ve strategii, což někdy vyvolávalo nelibost ze strany vlivné závodní rady.

Blume od roku 2015 řídí v koncernu Volkswagen divizi luxusních vozů Porsche, kterou bude mít na starosti i ve funkci koncernového šéfa. Volkswagen teď připravuje uvedení divize Porsche na burzu.

Volkswagen koncem července oznámil, že v prvním pololetí zvýšil zisk po zdanění meziročně více než o čtvrtinu na 10,6 miliardy eur (téměř 260 miliard Kč). Tržby zvýšil o dvě procenta na 132,3 miliardy eur.

Automobilka Škoda tento týden oznámila, že v příštích pěti letech investuje dalších 5,6 miliardy eur (zhruba 137 miliard Kč) do elektromobility a 700 milionů eur (přibližně 17 miliard Kč) do digitalizace. Loni firma uváděla, že chce během pěti let do elektromobilů investovat 1,4 miliardy eur.

Škoda Auto má v plánu do roku 2026 uvést na trh tři nové čistě elektrické modely, další mají následovat. Podíl čistě elektrických vozů na odbytu značky má v Evropě do roku 2030 vzrůst na více než 70 procent. Urychlení přechodu na elektromobilitu a digitalizaci má prezentovat nové logo a vizuální styl značky.

ČTK
Diskuze (35)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
7. 9. 2022 18:21
Re: Chlapi uvažujte,
Prosímtě nech si tyhle patetické kecy o Číně. Pokud je Evropa tak zaostalá, že si neumí poradit s čínskou konkurencí a neví, o co bude zájem, tak budu radši kupovat čínské auto (nebo korejské), protože je prostě lepší a náš průmysl je mrtvý. Nestojím o to řešit to socíkem, jak to dělá EU.
Avatar - Hammunasakra
5. 9. 2022 21:52
Re: V tom aby se prase vyznalo
hele JAK si vysvětluješ že všichni ekonomicky znalí = to vidí OPAČNĚ než ty? UMÍŠ to vysvětlit? popravdě je to JEDNODUCHÉ vysvětlení ;-)

NÁPOVĚDA = hele JAK se v tvý hlavně spojujou CO JIM ASI TAK AKTUÁLNĚ TVOŘÍ ZISKy? a urychlení investic do budoucna?
Avatar - Hammunasakra
5. 9. 2022 21:50
Re: Dnes na Digitimes velké EV SUV již za 32 000 USD.
hele a JAK si vysvětluješ LÉÉÉTA co jsem já měl furt dokola :no: ? :D
5. 9. 2022 21:29
Re: V tom aby se prase vyznalo
Jj, jednoho elektrofanatika vyhodí, aby ho nahradili ještě větším. Určitě to urychlí, ale jen pád velkého koncernu. Co jim asi tak aktuálně tvoří zisky? ID řada to nebude ;-)
5. 9. 2022 21:25
Re: Dnes na Digitimes velké EV SUV již za 32 000 USD.
To je asi bezpředmětný, koukat na palce. Aktuálně zbytečná funkčnost jakékoliv diskuse na Auto.cz ;-)