Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Obří SUV pro americký trh můžete pořídit i v Česku, na kolik vyjdou?

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 6. 2021 • 22:19
90
72
Zobrazit náhledy (90)
Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Cadillac Escalade Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Kia Telluride Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango Dodge Durango

Cadillac Escalade, Dodge Durango nebo Kia Telluride jsou ohromné vozy, které potkáte především na amerických silnicích. Pořídit je ovšem můžete i v Česku.

Kromě oficiální české premiéry RAM 1500 TRX se společnost Tucar, autorizovaný prodejce značek Dodge, RAM a Chrysler na českém trhu, pochlubila ještě několika zajímavými modely, se kterými se na českých silnicích zas tak často nesetkáte. A je to celkem škoda.

Skvělým příkladem je například modernizovaný Dodge Durango, který bývá označován za skutečně rodinný „muscle car“. Nevšední kříženec mezi SUV a MPV se totiž nabízí ve specifikacích R/T, SRT 392 i SRT Hellcat – jak už tedy nejspíš tušíte, o výkon není nouze.

I ta nejslabší verze je osazena 5,7litrovým motorem V8 o výkonu 360 koní s nejvyšším točivým momentem 592 Nm. Výkonnější 6,4litrová V8 Hemi už nabídne 475 koní, 637 Nm, na stovku sprintuje za 4,4 sekundy a uhání až 264 km/h. Dodge ovšem pod kapotu Duranga nastěhoval i 6,2litrový motor Hellcat o výkonu 710 koní, který je na stovce za 3,5 sekundy a uhání až 290 km/h.

Díky Hellcatu si tak Durango vysloužilo označení nejvýkonnějšího SUV na světě. Kromě toho ale Durango nabízí i tři řady sedadel, dostatek prostoru pro zavazadla nebo schopnost utáhnout přívěs o hmotnosti až 3.950 kilogramů.

Video se připravuje ...

Verze R/T, v jejíž výbavě nechybí tažné zařízení, audio Harman/Kardon nebo zábavní systém s DVD přehrávačem pro zadní sedadla, přitom u Tucar startuje od 1.839.200 Kč – a to včetně DPH.

Nově také společnost Tucar nabízí individuální dovoz modelů, které jsou určeny (prozatím či trvale) pro severoamerické trhy. Jako příklad přitom Tucar uvádí nový Cadillac Escalade, který snad ani není potřeba dlouze představovat.

Luxusní SUV ve své nejnovější generaci nabízí palubní desku se zakřiveným OLED displejem s úhlopříčkou 38 palců, audio-systém AKG s 36 reproduktory, o 40 % více místě v druhé řadě nebo o 68 % větší nákladový prostor o objemu 722 litrů. Ve vrcholné výbavě Platinum s 6,2litrovým motorem V8 o výkonu 313 kW (420 k) nabízí Tucar nový Escalade za 3.810.000 Kč s daní.

Z USA se však nemusí dovážet pouze americké vozy. Zajímavým příkladem je Kia Telluride, největší SUV jihokorejské automobilky, které navíc jako první v historii značky vzniklo speciálně pro USA a Kanadu. O jeho kvalitách přitom svědčí, že získalo titul Světové auto roku 2020.

Telluride nabízí prostor pro osm lidí, pod kapotou má 3,6litrový benzínový motor V6 o výkonu 291 koní s nejvyšším točivý momentem 335 Nm a na kouli utáhne až 2.270 kilogramů. Oproti plnotučným americkým gigantům je sice Telluride stále nepatrně menší, má však zajímavější cenu. Skladová Kia Telluride ve výbavě SX Limited totiž vyjde u Tucar na 1.685.000 Kč – včetně DPH.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
2. 7. 2021 12:10
Re: Koupit si toho tady můžete daleko víc
Enclave je svébytný model od Buicku, resp. GM, s žádným Oplem to nemá vůbec nic společného. Podvozková platforma společná s XT5 a Blazerem, 3,6 V6 LFY shodná s Chevy Traverse a převodovka 9T65.
1. 7. 2021 18:24
Re: Prodeje velkych SUV v USA
Ale on psal o tom, ze se proda daleko víc japonských a korejských, než amerických :-|
1. 7. 2021 18:21
Re: Pokud si procestujete USA
Amerických? Protože o tom on píše, ze se prodávají hlavně asijské
1. 7. 2021 11:29
Re: Prodeje velkych SUV v USA
myslena rarita zde, ne na domácím trhu
Avatar - Barrichello
1. 7. 2021 11:25
Re: Toľko frajerských rečí...
Kecy v kleci, kdo má 2-3 mega na káru, tak má i na palivo. Kdo nechce dávat 31-35 Kč za benzín, dám si tam LPG, který je za 11-14 a jezdí za náklady 3,0 V6 TDI :-) :-) :-)