Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel uvádí Corsu 1.4 LPG ecoFLEX

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 3. 2015 • 17:33
6
14
Zobrazit náhledy (6)
Opel Corsa
Automobilka Opel představuje nové provedení páté generace modelu Corsa, které je připraveno zájemce o vůz spalující LPG.

Opel Corsa 1.4 LPG ecoFLEX doplňuje v nabídce své modelové řady verze s konvenčními benzinovými a vznětovými motory v provedení s třídveřovou i pětidveřovou karoserií.

K pohonu novinky slouží atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem 66 kW (90 k). Opel uvádí, že v případě alternativního paliva má Corsa spotřebu pouhých 6,9 l LPG na 100 km a hodnota emisí CO2 113 g/km je o 13 % nižší oproti provozu na benzin.

Mezi přednosti Corsy 1.4 LPG ecoFLEX má vedle nízkých provozních nákladů patřit i skutečnost, že je tento model schopen provozu na benzin i LPG. Řidič nemusí spoléhat pouze na řídící jednotku vozu, ale může prostřednictvím ovladače na palubní desce sám rozhodnout, které palivo zamíří do motoru.

Díky dvojici palivových nádrží, z nichž ta na benzin je na svém původním místě, zatímco pro LPG je v prostoru pro náhradní kolo pod podlahou zavazadlového prostoru, může Corsa disponovat dojezdem až 1200 km.

Na německém trhu nabízí Opel Corsu 1.4 LPG ecoFLEX za ceny od 14.745 eur s třídveřovou karoserií a od 15.495 eur pro pětidveřové provedení.

Vedle modelu na LPG nabízí Opel zájemcům o Corsu s nízkými provozními náklady provedení s motorem 1.3 CDTI ecoFLEX ve spojením s převodovkou Easytronic 3.0 a standardně montovaným systémem Start/Stop.

Tato konvenční vznětové varianta malého hatchbacku s výkonem 70 kW (95 k) s pětistupňovou převodovkou Easytronic 3.0 se podle automobilky pyšní spotřebou paliva v kombinovaném provozu pouhých 3,1 litru nafty na 100 km a emisemi CO2 82 g/km.

Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX je v sousedním Německu nabízena za ceny od 16.410 eur.

Související články

Témata
2. 4. 2015 01:21
LPG nebude mrtve kym bude existovat spotrebna dan z paliv
a nezavedie sa aj na LPG. Mam Suzuki Wagon R+ domaci pracant a 4 roky som ho nemal na LPG a dodnes to lutujem. Bolo mi luto dat za prerobenie. Dal som ho prerobit az pred rokom.
To miniauto bolo schopne zozrat na dialnici aj 9l benzinu, na LPG Sa vojde do 10. Po meste na kratke trasy kde sa najviac pouziva berie 7l benzinu, alebo 8,5l LPG. Prevadzkove naklady klesli o 42%.
1. 4. 2015 11:02
Re: LPG -mrtvá věc CNG -budoucnost
Když tvrdíš že čísla světy motorů hovoří jasně, tak si uvědom že aktuální humbuk v českém tisku okolo CNG je hlavně proto že ho začal nabízet svatosvatý koncern..
Když jsem si propočítal návratnost dražší Octavky 1,4 CNG oproti levnější Astře1,4 LPG tak byla víceméně v nekonečnu.
A to Astra nabízí výkonnější motor.
1. 4. 2015 09:20
Re: LPG -mrtvá věc CNG -budoucnost
Do budoucna asi jo.
Ale aktuálně je LPG celkem dobrá volba. Dnes jsem tankoval za 13,10 Kč/l, což při spotřebě kolem 8 litrů znamená palivové náklady 1,05 Kč/km, s připočtením benzínu na studené starty je to 1,15 Kč/km.
Jo, CNG nabídne ještě o něco nižší náklady, ale se spoustou minusů - drahá vstupní investice, řídká síť čerpacích stanic, většinou ještě menší dojezd než na LPG atd.
Co se týče Corsy, tak těžko lze Opel kritizovat za to, že "tam není prostor pro CNG nádrže". V rámci konkurence má CNG verzi pouze Fiat Punto. Nikdo jiný.
1. 4. 2015 08:23
Re: LPG -mrtvá věc CNG -budoucnost
Proč říkáš mrtvá věc,když se stále montují LPG přestavby do aut a jsou čekací doby 2 - 4 týdny???...nikoho nebaví jezdit v létě za 40 kč za litr benzínu...pokud bude aspoň jedna automobilka dávat do aut atmosférické motory,budou si je lidé předělávat na LPG.. CNG je taky fajn,ale v praxi je strašně málo čerpaček a doba čerpání je taky dlouhá...to nemluvím,že je před čerpačkou pár aut...
Navíc dnešní naftové motory stojí za * a připlácet si za ně 60 - 80 tis. oproti benzínu je taky zcela mimo mísu.opravy dieselu jsou pak trest..
O ekologičtějším provozu LPG,opoti naftě se není třeba zmiňovat...
31. 3. 2015 23:25
Re: LPG???
tak si kup první auto na CNG ve městě ..někdo musí přijít první a začít . CNG je budoucnost .,, smrt LPG bude ještě trvat mnoho let .FELICIA LPG je totiž nesmrtelná .

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku