Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opulentní Aznom Palladium je venku. Kříženec pick-upu a luxusní limuzíny má přes 700 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 5. 11. 2020 • 09:29
26
14
Zobrazit náhledy (26)
Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium Aznom Palladium

Malosériová automobilka Aznom Automotive představila svou očekávanou novinku jménem Palladium. A je to fakt síla.

Auto, které přijíždí s pověstí "první hyper-limuzíny do každého terénu" je totiž všechno možné, jen ne obyčejné a tuctové. Opulentní Palladium je veliké, nezvykle tvarované a luxusní.

Výrobce mluví o elegantní kombinaci luxusu velkých sedanů a jedinečných schopností, které obvykle nabízejí poněkud jiné typy vozů. Jestli vám Aznom připadá elegantní, necháme na vás.

Pojďme raději k faktům. Netradiční profil s dlouze se svažující zadní partií střechy dává tušit, že model Palladium vznikl přestavbou z pick-upu. Tohle podezření se potvrdí při pohledu do interiéru.

Palubní deska a rozložení ovládacích prvků prozrazují, že novinka vznikla na základě amerického pick-upu RAM 1500. Kromě nové karoserie se ale Aznom zaměřil právě i na vnitřek, kde automobilka přidala na luxusu.

V kabině je spousta kůže, dřeva a dalších hodnotných materiálů. Zajímavě vypadají zadní sedadla, která připomínají luxusní pohovku. Výrobce samozřejmě slibuje, že každý zákazník dostane možnost vyladit si auto podle svého vkusu. V plánu je přitom výroba pouhých deseti kusů. A jde samozřejmě o ruční práci.

Vzhledem k použitému základu nepřekvapí štědré rozměry. Palladium je 5960 mm dlouhé, 2085 mm široké a 1971 mm vysoké. Rozvor dosahuje 3670 mm, hmotnost činí 2650 kg. Zavazadlový prostor nabízí objem 621 litrů.

O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 5,7 litru, kombinovaný s 8stupňovou automatickou převodovkou, který poskytuje 522 kW (710 k) a 950 N.m. Zrychlení z klidu na stovku stroj zvládne za 4,5 sekundy, maximálka je omezena na 210 km/h.

Cenu zatím výrobce neprozradil, rozhodně ale nepůjde o levnou záležitost.

video

Související články

Témata
6. 11. 2020 22:00
Re: To je tak,
Vidíš, a kto nemá na auto, dáva to najavo príspevkom na ACZ. Mohol si sa radšej zdržať, zaobišli by sme sa.
Avatar - Stejsn
6. 11. 2020 15:05
Re: Na zdraví!
No přesně tak. Drncne to a buď se poleješ, nebo z těch bublinek pobleješ. Když už v autě něco konzumovat, tak jedině řízek s chlebem.
6. 11. 2020 14:08
...
jdu blejt, velebnosti!! :-! :no:
Avatar - Roland Von Wagen
6. 11. 2020 13:47
Re: Re: Grrr
Automobilka zaměřená na luxus a pojmenují si ji tak, že obrátí jméno města. To je rafinovanost jak od batolete. Navíc to zní tak hrozně, že to překonává i arteon a grandland x.
Avatar - Blue Sun
6. 11. 2020 13:40
Koukám
na fotky, a marně hledám nějakou, u které bych si řekl, že je to aspoň přijatelné. Ne, prostě ne, je to hnus.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud