Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Paříž 2018 živě: BMW X5 sází na obří ledvinky a luxusní interiér

David Bureš David Bureš 2. 10. 2018 • 15:23
15
10
Zobrazit náhledy (15)
BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5 BMW X5
Nové BMW X5 se světu poprvé představilo už v červnu, naživo jsme si ho ale poprvé prohlédli až nyní, na pařížském autosalonu.

BMW na letošním pařížském autosalonu nechybí a navíc si pro něj přichystalo záplavu novinek. Ano, kupé řady 8, roadster Z4 nebo M5 Competition se světu poprvé ukázaly již dříve, na jiných akcích, až v Paříži se však prezentují pro širokou veřejnost. To platí i pro novou generaci X5.

Ta je v pořadí již čtvrtou generací tohoto vozu, který se za svoji historii stal jedním z nejprodávanějších modelů značky. Novinka na tyto úspěchy bude chtít navázat, přičemž neváhá použít silné zbraně.

Mezi ně bude nepochybně patřit interiér, který je opravdu krásný. Kabiny mnichovských aut v posledních letech prošly velkým krokem vpřed a nová X5 je toho důkazem. Hodnotné materiály, perfektní zpracování, nic z toho tady nechybí.

Navíc nejde jen o řešení převzaté třeba z řady 5. X5 využívá nově řešenou volicí páku nebo přepracované ovládání iDrive s dotykovými ploškami. Přesunulo se i startovací tlačítko motoru, nově je u volicí páky osmistupňového automatu.

Jen chválit ale nebudeme. Digitální přístrojový štít bohužel postrádá kovové orámování jako v jiných modelech značky, což působilo hodnotněji než obyčejná obrazovka bez nějaké ozdoby. Nová grafika přístrojů i multimediálního systému ale vypadá moderně.

To vzadu není zase tolik prostoru, jak byste vzhledem k vnějším rozměrům očekávali. Rezervu tu sice vzhledem k výšce 182 centimetrů mám nad hlavou i před koleny, žádná sláva to ale není. Lavice by pak sice díky dlouhému sedáku dobře podepřela stehna, jenže kvůli nízkému uložení, jen 32 centimetrů nad podlahou, se tu musí sedět s nepříjemně skrčenýma nohama. Ani nástup vzhledem k vysoké podlaze není zrovna komfortní. Třetí řadu sedadel jsme v Paříži bohužel neměli možnost vyzkoušet.

Zavazadelník si stejně jako u předchůdce uchovává dvojité víko, které však znesnadňuje nakládání. Dosáhnout přes sklopnou dolní část až do zadní části kufru není žádná hračka, zvlášť pro dámy. Zavazadelník o objemu 650 litrů se každopádně chlubí šířkou 113 centimetrů, délkou 102 cm a výškou pod plato 46 cm. Potěší pravidelné tvary, velkorysý prostor pod dvojitým dnem nebo elektrické ovládání obou částí víka kufru – dolní část elektřina zvládne i zvednout. Horní část se pak vyklápí pěkně vysoko.

Samotný design je spíše evoluce než revoluce, to je ale ostatně v prémiovém segmentu dnes běžným řešením. Nově opticky propojené ledvinky masky chladiče jsou opravdu masivní, a tak budou nejvíce poutat pozornost okolí. Naopak záď s do boků protaženými koncovými světly je ve srovnání s přídí skoro až nenápadná.

Zaujmou i velkopanské rozměry, s výškou 1.745 mm je opravdu vysoké, ostatně je o 19 mm vyšší než předchůdce. X5 se mezigeneračně také natáhla, o 36 mm na 4.922 mm a rozšířila o 66 mm na 2.004 mm.

Nové BMW X5 už zná české ceny, které začínají na částce 1.830. 686 korun za naftovou verzi xDrive30d. Tu pohání třílitrový šestiválec o výkonu 195 kW.

Související články

Témata
5. 10. 2018 20:47
Mě se líbí
Mě se líbí X5 je jednoduše nádherné auto.
2. 10. 2018 16:53
Re: Opulentní.
OT: včera jsem při broušení mobile.de narazil na několik kousků Atlasu na prodej... to mě celkem překvapilo...s motorem 3.6 atmo
Avatar - iudex
2. 10. 2018 16:18
Re: Opulentní.
Tie obličky sú síce veľké, ale počkaj až uvidíš X7, to Ti maska novej X5 príde úplne útla. >:D
2. 10. 2018 14:30
Re: Prvé dojmy
nevim, ta přední maska s ledvinkama je taková americko-ruská, uhni nebo tě přejedu, zadní lampy zase jak z nové Kie, interier top o tom žádná, nejhezčí bmw vidím v řadě 5
2. 10. 2018 14:29
Opulentní.
Kvůli takovému vzhledu v Audi přestavovali Q7, přišla jim moc okázalá. Tady se jim to líbilo, jenom řekli, ty ledviny musí být ještě větší:) Řekl bych, že tohle bude přetahovat i zákazníky X6, ta proti ní vypadá jak oukropek:)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku