Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pečeť kvality pohonných hmot nově pod hlavičkou SGS Czech Republic

Ondřej Láník Ondřej Láník 30. 3. 2010 • 14:20
6
Společnost SGS minulý týden představila veřejnosti inovovaný program kontroly kvality pohonných hmot Pečeť kvality 2010 pro Českou republiku.

Program navazuje na předchozí aktivity společnosti Ústav paliv a maziv a.s., která se v loňském roce stala členem skupiny SGS (Sociéte Générale de Surveillance holding SA).

Program Pečeť kvality 2010 byl vytvořen s cílem informovat motoristy o tom, kde najdou dlouhodobě kvalitní, nezávislým orgánem kontrolované pohonné hmoty. Čerpací stanice, které se zapojí do programu, jsou pravidelně kontrolovány a po celou dobu účasti v programu musí vykazovat trvalou shodu kvality prodávaných pohonných hmot s evropskými normami. Zároveň musí být schopny prokázat, že disponují spravedlivým reklamačním řádem a jsou dostatečně pojištěny pro případ způsobení škody svým zákazníkům.

Kvalita pohonných hmot prodávaných v České republice je podle dostupných statistik na úrovni obvyklé v zemích Evropské unie. Přestože je kontrola kvality pohonných hmot prováděna státními orgány, není vzhledem k vysokému počtu čerpacích stanic v České republice možno odhalit všechny prodejce nekvalitních pohonných hmot.

„Pro běžného motoristu je situace na trhu často nepřehledná, protože konkrétní informace o kvalitě pohonných hmot jsou nedostupné. Východiskem pro jasnou identifikaci čerpacích stanic, které mají samy zájem pravidelně prokazovat, že jejich paliva mají vyhovující kvalitu, je právě Pečeť kvality.“ říká Ing. Vladimír Třebický, CSc., odborník na kvalitu pohonných hmot.

Pro zájemce z řad motoristů o Pečeť kvality jsou od 25. 3. 2010 spuštěny nové internetové stránky www.dobrapumpa.cz. Kromě základních informací o programu, zde návštěvník nalezne i interaktivní mapu, která přehledně zobrazí všechny čerpací stanice s Pečetí kvality ve vybraném regionu. K 25.3.2010 bylo do programu zařazeno 931 čerpacích stanic, z velkých sítí se programu účastní Benzina, OMV, Čepro a Shell.

Související články

Témata
Avatar - Mira328i
31. 3. 2010 08:11
Re: doufám
Taky sem spíš pro zveřejnění seznamů pump kde se míchá a šidí, na nějakou pečeť jim kašlu.
Ono je to ale stejně fuk, protože jestli ty kontroly fungují třeba jako ty které se zaměřují na kontrolu bezpečnosti práce u fabrik,kde se o tom že přijdou ví cca 2týdny dopředu...tak to stejně smysl nemá.
Co se týče té pečeti která byla do teď třeba na euroil tak tam sem párkrát natankoval v zimě a měl sem po ježdění.
Jinak celá evropa přimíchává sračky do benzínu legálně-viz. ekologie s přidáváním složky z řepky atd.
A teď se pomalinku bude klubat ven že to bylo stejně jen loby...a ekologické to je jako pálit v kotli gumy z auta,že.
30. 3. 2010 20:44
skoda
ze tam jsou prave JENOM velke retezce cerpacich stanic... alespon mi to tak po projeti mapy pripada... ale tak snad se to zlepsi a dalsi "male" cerpaci stanice se pridaji... Protoze to, ze Benzina, OMV, Eurooil a Shell (i kdyz u nej driv bylo par spatnych pripadu) maji kvalitni benzin vim i bez peceti kvality... ale spis by me zajimalo jak si na tom stoji "levny" benzin z NoName benzinek ci benzinek obchodnich retezcu...
Avatar - ZoomZoom
30. 3. 2010 12:20
Re: doufám
celá ta pečeť by byla zbytečná, pokud by byl zveřejněn seznam čerpacích stanic, kde "okrádaj" zákazníky a z jakého důvodu. A ono by je to hnedka přešlo. Inu, špatná reklama, taky reklama.

Jenže to nikdo neudělá. Ale proč!? Když každou chvíli je slyšet o vadných hračkách, kolech a dalším zboží, té a té konkrétní značky. Jenže pumpařům se to asi nehodí do krámu, že... Nebude to tak, že anonymitu zajistí "kapříci" popřípadě "pár na stole v českých"?
30. 3. 2010 11:40
doufám
že to benzínky nebudou mít zaplaceny a pečeť kvality bude opravdu nezávislá