Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot nabízí první ochutnávku lehkého užitkového elektromobilu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 11. 2019 • 01:28

Peugeot postupuje v plnění svého závazku nabídnout v roce 2021 kompletní modelovou řadu elektrifikovaných užitkových vozidel a začíná odhalovat model e-Expert.

Peugeot rozšíří svou paletu lehkých užitkových vozidel o model e-Expert, který se v nabídce francouzské značky usadí mezi starší model Partner Electric a na jaře letošního roku představený e-Boxer.

Na trh zamíří model e-Expert s možností výběru ze dvou úrovní dojezdu, resp. dvou velikostí baterií. V prvním případě mají disponovat kapacitou 50 kWh, umožňující podle WLTP dojezd 200 km a ve druhém provedení s kapacitou 75 kWh mají zajistit dojezd až kolem 300 km podle WLTP.

Peugeot v souvislosti s odhalením modelu e-Expert uvádí, že vzhledem k tomu, že většina firemních klientů najezdí denně méně než 300 km, byla elektroverze modelu Expert jasnou volbou. Dalším argumentem má být stále omezenější možnost vjezdu do městských center, kdy v některých městech je povolen vjezd jen 100% elektrickým vozům.

Peugeot prozatím neuvádí bližší specifikace pohonného systému modelu e-Expert a nezmiňuje ani jeho dynamické schopnosti, ale potvrdil, že bude disponovat stejnou velikostí nákladového prostoru jako konvenční provedení výchozího modelu Expert se spalovacími motory. Na evropský trh má být Peugeot e-Expert uveden ve druhé polovině roku 2020.

Zdroj: Peugeot

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku