Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Piaggio Gita: Tahle malá divná věc je osobní robot-taška

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 2. 2017 • 23:22
22
8
Zobrazit náhledy (22)
Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio Piaggio
Piaggio Fast Forward představuje malého nákladního robota. Ten se má stát v blízké budoucnosti běžnou součástí městských ulic a představuje vlastně takovou moderní tašku na kolech.

Koncern Piaggio Group prostřednictvím své divize Piaggio Fast Forward (PFF), zaměřené na zkoumání a vývoj prostředku mobility pro budoucnost, představil v Bostonu malého robota, resp. dvojici robotů pojmenovaných Gita a Kilo.

Gita je menším a mladším robotem z této dvojice. Kulatý robot s celkovou výškou 660 mm se pohybuje na dvou velkých kolech a ve svém úložném prostoru je schopen přepravit náklad o hmotnosti až 18 kg. Maximální rychlost tohoto robota je až 35 km/h.

Kilo je větší a starší než Gita. Tento robot má již tříkolový podvozek a vedle vzhledu a vnějších rozměrů se od svého mladšího sourozence odlišuje i úložným prostorem o objemu 120 litrů a nosností 100 kg.

Roboti jsou vybaveni senzory a kamerami, které jim umožňují orientovat se v prostoru. V první řadě mohou fungovat podobným způsobem jako tašky na kolečkách, kdy následující svého majitele, resp. osobu s vysílačem signálu, na nějž se napojí. Vedle toho ovšem mohou pracovat i autonomně a jejich majitel je může vyslat vyzvednout jejich náklad a následně jej dopravit na cílovou adresu i samostatně.

PFF uvádí, že Gita potřebuje k nabíti svých baterií na plnou kapacitu tři hodiny a potom může být v provozu až osm hodin. Víko úložného prostoru je před nenechavci chráněno zámkem se snímačem otisků prstů a otevře se tedy jen osobě, k níž robot patří.

V současnosti probíhá testování robotů v reálných podmínkách městských ulic. Prodej se má údajně rozběhnout ještě před koncem letošního roku, kdy má být nejprve uspokojena poptávka větších společností a následně má být robot Gita k dispozici i soukromým osobám.

Související články

Témata
Avatar - Mangalica
8. 2. 2017 15:19
R2D2
:yes:
Avatar - Drag-On
8. 2. 2017 11:52
Neviem neviem...
Nad podobným konceptom už aj ja pracujem necelý rok (v rámci voľného času). Zatiaľ len na skúšobnom modeli ovládanom pomocou arduina. Ale moja predstava je to používať vo výrobnej hale. Neviem si totiž veľmi predstaviť ako by som takého robota poslal len tak bez dozoru niekam po meste. To by sa tá vecička musela vedieť aj brániť >:D
8. 2. 2017 10:12
Re: Re:
Hele, ty anděli světla, víš kam můžeš jít s tím tvým odkazem. Tady jsi na webu o autech, tak nevotravuj.
Avatar - Ozzman
8. 2. 2017 10:08
Re: Re:
Koukám, dizajn stejnej jak před 15ti lety, jen jste koukám přestali spolupracovat s Aštarem Šeranem, proč? >:D Pohádali jste se? Nevzal vás na jeho loď? >:-[] >:D
Avatar - stwener
8. 2. 2017 10:03
Re:
No to je ale kravina... Navíc samotní lidé jsou stále více a více "robotičtí"... :no: PS: [odkaz] !
Články odjinud