Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 5. 2019 • 14:38
10
Zobrazit náhledy (10)
Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV Piëch Automotive začíná odhalovat nové elektrické kupé a SUV

Společnost Piëch Automotive na letošním autosalonu v Ženevě představila atraktivní elektromobil Mark Zero a nyní začíná odhalovat další dva elektrické modely, které mají zamířit do sériové výroby.  

Švýcarsko-německá společnost Piëch Automotive, za jejímž vznikem stojí Töni Piëch a Rea Stark Rajcic, využila letošní ženevský autosalon k výstavní premiéře svého prvního vozu. Tím je koncept elektrického GT Mark Zero, přitahující pozornost svým vzhledem i technikou a výkonu.

Zároveň s představením konceptu Mark Zero bylo zmíněno, že jeho prodej se může rozběhnout do tří let a modulární platforma, na níž stojí, má posloužit za základ pro další dva modely. Britský magazín Auto Express jako první zveřejnil bližší informace o technice a podobě těchto modelů, které doprovází vizualizace jejich platformy a rozložení pohonných systémů i interiérů.

Piëch Mark Zero z letošního autosalonu v Ženevě se má tedy proměnit ve dvoumístný model GT-2 a vedle něj má v nabídce figurovat čtyřmístné kupé GT-4 a pětimístné SUV GT-X. Pohonný systém všech tří modelů má být téměř identický a má jej tvořit jeden elektromotor u přední nápravy a dva elektromotory u zadní nápravy. Celkový výkon se má v případě modelů GT-4 a GT-X pohybovat kolem 441 kW (600 k).

Čtyřmístná kupé i pětimístná SUV společnosti Piëch Automotive mají vynikat svými dynamickými schopnostmi, kdy GT-4 má akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,8 s, zatímco GT-X má na stejnou disciplínu potřebovat 4,7 s. Připomenout lze, že u konceptu Mark Zero bylo uvedeno zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 s.

Pro snížení těžiště a zajištění podobného rozložení hmotnosti jako u vozů se spalovacími motory mají mít modely GT-4 a GT-X akumulátory umístěné v prostoru nad nápravami. Dodavatelem blíže nespecifikovaného nového typu akumulátorů bude společnost Desten Group Ltd. z Hongkongu.

Tyto akumulátory se mají při nabíjení i při vybíjení jen minimálně zahřívat a na 80 % jejich kapacity je lze dobít za pouhé čtyři minuty a čtyřicet sekund. Vedle extrémně krátkého času nabíjení se pak mohou tyto akumulátory pochlubit i skutečností, že si díky minimálnímu zahřívání vystačí jen s chlazením vzduchem, což se pozitivně projevuje na jejich hmotnosti.

Podle aktuálních informací máme sériových provedení elektromobilů společnosti Piëch Automotive a jejich uvedení na trh dočkat zhruba do tří let.

Zdroj: Auto Express/Piëch Automotive

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku