Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pokořil Seat Leon Cupra 280 rekord Nürburgringu? (+video)

Jan Mička Jan Mička 21. 2. 2014 • 11:59
14
30
Zobrazit náhledy (14)
Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon
Kdo dnes netestuje na Nürburgringu, ten jako by nebyl. Seat Leon Cupra 280 má přitom ty největší ambice.

Výrobci sportovních vozů nevyužívají pověstné Zelené peklo pouze k tomu, aby byl výsledný produkt co nejlepší, ale také k pokoření rekordů v pověstném žebříčku nejrychlejších časů na jedno kolo. V případě automobilů jako je nejsilnější Cupra nebo Renault Mégane RS se už přitom tak nějak počítá, že výsledky všem vytřou zrak.

Seat pochopitelně nelenil a ještě před startem ženevského autosalonu prohnal Cupru 280 po Nürburgringu, aby stanovil výsledný čas na kolo. Přestože je už výsledek na světě, automobilka jej stále tají a jeho zveřejnění nechává až na hlavní tiskovou konferenci blížící se mezinárodní výstavy. Důvod je přitom jednoduchý: kdyby byl čas zveřejněn již nyní, v následujícím týdnu by jej mohla některá z konkurenčních automobilek zkusit pokořit.

Hlavní metou je přitom pokoření hranice osmi minut, což se zatím produkčnímu vozu s pohonem přední nápravy nepodařilo. Zatím je nejblíže této hodnotě Renault Mégane RS Trophy (8:07.97), spekulace však hovoří o tom, že by mohl Leon Cupra 280 jeho čas zkrátit až o deset sekund. Dopomoci mu k tomu má dvoulitrový turbomotor o výkonu 206 kW, adaptivní odpružení Dynamic Control Chassis a elektronicky řízený přední diferenciál. Konkrétní informace se však dozvíme až po premiéře vozu na autosalonu v Ženevě.

Související články

Témata
24. 2. 2014 12:53
Re: Lístok bez vetra
Tak 2-3 sec rozdílu celkem chápu, tovární jezdec má zaplacený okruh tak dlouho dokud nevymáčkne z auta maximum, dokud není ideální počasí, dokud nevyzkouší třeba ideální kombinaci gum a režimu DCC, dokud mu tovární inženýr dokonale neanalyzuje data z telemetrie. A tovární jezdec asi nemá ani zábrany týkající se ev. poničení auta při nějakém přepísknutí limitů. Takže sebelepší jezdec, který si dá pět nebo šest tréninkových kol a pak jedno ostré asi na tovární čas nedosáhne, ale nemůže to být rozdíl o tři parníky.
24. 2. 2014 11:26
Re: Lístok bez vetra
ono to nie je len o konoch, predpokladam ze leon bude aj lahsi a vaha sa premietne nielen na vykone, ale aj v zatackach a brzdeni.
24. 2. 2014 10:31
Re: Lístok bez vetra
Co jsem koukal, oficiální čas GTI Performance by měl být 8:26. Přitom předchozí R mělo myslím oficiální čas 8:23.

Nezávislý jezdec (i když, kdo je to nezávislý jezdec?), pokud umí, je dobrý na porovnání aut, ale tovární jezdci typicky zajedou o něco lepší časy. Z některých aut je opravdu náročné dostat maximum.
Avatar - Choochoo
23. 2. 2014 22:55
Re: Lístok bez vetra
Tak nejak bych si to dokazal predstavit,
Cupra nekde na 8:10, mozna o chlup lepe, ale pokud to bude 7:55 u Cupry zacinam pochybovat o casech i do budoucna. Za chvilku by jsme se mohli docist jak 300 konovy hache zvladnou cas za 7:30 ;-)
23. 2. 2014 21:38
Re: Lístok bez vetra
Ano, máš pravdu. Schválně jsem to přehnal aby si někteří důvěřivci uvědomili, že časy na NS zajeté automobilkami nejsou dvakrát důvěryhodné, protože auta nikdo nezávisle nekontroluje a co si na nich automobilka vylepší to nikdo nezjistí. A vylepšit jde strašně moc, to si nebudeme zastírat. Takže pokud se kterákoliv automobilka odhodlá k rádoby veřejnému překonání předchůdců tak by byla za totálního trotla kdyby si to nezařídila tak, aby to nedokázala. Nezávislé časy jako 8:29 u MRS, 8:29 u GTI nebo 8:20 u OPC mi přijdou tisíckrát důvěryhodnější než jakékoliv časy zajeté továrnou. Takže pokud Seat zajede co já vím 8:03 a následně Saurma zajede 8:18, tak bude Seat stejně důvěryhodný jako Renault s 8:08.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud