Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Polestar 3 postupně odkrývá svoji tvář. Půjde o výkonné luxusní SUV na elektřinu

David Bureš David Bureš 3. 12. 2021 • 18:34
29
3
Zobrazit náhledy (29)
Polestar 2 Polestar 2 Polestar 2 Polestar 2 Polestar 2 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1 Polestar 1

Sportovní bratr Volva postupně rozšiřuje svoji nabídku. Po kupé a sedanu nastává čas prvního SUV značky Polestar.

Polestar se v roce 2017 osamostatnil od Volva, s ambicí se stát značkou zaměřenou na výkonné prémiové elektromobily. Od té doby postupně rozšiřuje svoji nabídku. První dílo byl ještě plug-in hybrid, kupé Polestar 1, poté už následoval čistě elektrický model, zvýšený liftback Polestar 2. V roce 2022 nastane čas prvního SUV.

V duchu návaznosti na stávající modely se bude jmenovat Polestar 3 a nyní naznačuje své tvary prvním oficiálním snímkem. Nutno však podotknout, že neodhaluje zcela, ale jen cudně naznačuje svůj design. Na zveřejněném snímku se totiž Polestar 3 ukrývá pod vrstvou kamufláže, s neobvyklým digitálním vzorem.

I tak jsou znatelné nápadité světlomety s motivem Thorova kladiva, stejně jako nízká maska. Potvrzují se také zprávy, že půjde spíše o "SUV kupé". Zadní partie s masivními C-sloupky působí hodně dynamicky. I z toho důvodu má Polestar 3 nabídnout jen dvě řady sedadel, přestože podle zákulisních zpráv bude velikostí odpovídat příští generaci Volvo XC90, které bude jakožto rodinné auto dostupné i v sedmimístné konfiguraci. Oba vozy mají sdílet novou platformu SPA2 upravenou pro zástavbu elektrického pohonu.

"Polestar 3 je plánován na uvedení v roce 2022 jakožto prémiové výkonné SUV s elektrickým pohonem, který bude definovat vzhled SUV v elektrické době," říká generální ředitel Polestaru Thomas Ingenlath, který se proslavil jako šéfdesignér bratrského Volva.

Chystané SUV se bude vyrábět v americké továrně Volva v Jižní Karolíně, kde má vznikat po boku budoucího Volva XC90. Půjde tak o první Polestar vyráběný v USA. Stávající modely vznikají v Číně.

Příchodem Polestaru 3 se každopádně expanze značky nezastaví. Pro rok 2023 je avizován Polestar 4, SUV na bázi již prodávaného liftbacku, tedy s platformou CMA. Rok nato má pak dorazit Polestar 5, sportovně laděné gran turismo se čtyřmi dveřmi a elektrickým pohonem, se vzhledem vycházejícím z loňského konceptu Precept.

Související články

Témata
4. 12. 2021 14:22
SUV?
To auto na fotkach s kamuflazou vyzera tak maximalne ako crossover s pomerne nizkou strechou a nevyraznou svetlou vyskou. Inak by to pri sucasnych moznostiach technologie ani neslo.
Avatar - eLzyx
4. 12. 2021 08:43
Re: Bezte do haje!!!
musím souhlasit. Nechápu, proč švédi nedělají to, co jim vždycky šlo. Kombík. Klasický praktický kombík, 400PS dual motor elektrika, 100kWh baterka.
Proč dělají ta pitomá SUV, kterých je všude 3pr a přitom když to člověk vezme na dálnici, tak je to jak kdyby ty baterky za sebou ztrácel, jak tomu rychle klesá dojezd.

A navíc ... Polestar není zárukou výkonu. Viz Polestar 2, kde dělají ty pseudosedany na chůdách s Vmax 160km/h. Trapárna.
3. 12. 2021 18:50
Bezte do haje!!!
S vykonnymi SUV na elektrinu.

Uplny magori.
Neni neekologictejsi druh auta, a ted je navic sprznenej pseudoekologickym druhem pohonu.

Svet se uplne zblaznil.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud