Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie ČR bude využívat BMW 5 Touring. Takhle nějak budou vypadat

David Bureš
Diskuze (44)

Česká policie nakoupí 40 kusů BMW 540i xDrive Touring v policejním zbarvení. Doplní je další třicítka aut v civilním provedení.

Policie České republiky chystá nákup nových dálničních stíhačů, kterými tentokrát budou opravdové střely, půjde o BMW 540i xDrive Touring, tedy velký kombík poháněný benzinovým šestiválcem o výkonu 245 kW, který je schopný zrychlit z 0-100 km/h za 5,2 sekundy. Náš dvorní grafik Honza Lušovský naznačuje, jak tyto policejní bavoráky budou vypadat.

Čtyřicítka pořízených automobilů podle rámcové smlouvy bude totiž ztvárněna v policejních barvách. Honza tedy oblékl modernizované BMW řady 5 Touring do stříbrné metalízy doplněné o charakteristické policejní reflexní prvky. Nechybí ani detaily, které podle smlouvy tyto vozy dostanou, střešní majáky nebo doplňkové světelné houkačky. Až BMW vstoupí do služeb Policie České republiky, budou vypadat právě nějak takto.

Podle podepsané rámcové smlouvy Policie ČR převezme celkem 40 aut v policejním zbarvení, další třicítka aut bude v civilním provedení, se skrytým výstražným systémem. Ty budou ztvárněny v černém, šedém, modrém, bílém, červeném nebo stříbrném laku. Automobily přitom budou sloužit jak na nových dálničních odděleních, tak nahradí nejstarší dálniční stíhače v provozu.

Oba typy vozidel budou schopné měřit rychlost, a to prostřednictvím mobilního úsekového měřiče Soitron MOSY m*SpeedDetV. Systém zvládne měřit rychlost jak vozidel vpředu, tak vzadu, jeho součástí budou i full HD kamery s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a snímkováním do 120 fps, stejně jako třeba záznam GPS polohy. Provozní přesnost měřiče je přitom zhruba 1 km/h do rychlosti 100 km/h a 1 % nad rychlost 100 km/h.

Ve výzbroji vozidel nebude chybět ani doplňková výbava jako alkoholtester, zastavovací pás, botička nebo skládací kužely, stejně jako dalekohled, laserový měřič rychlosti nebo platební terminál, pro zaplacení pokuty.

Za čtyřicítku vozidel v policejním zbarvení policie prostřednictvím ministerstva vnitra zaplatí 91.379.200 korun včetně DPH. Třicet vozidel v civilním provedení pak stát vyjde na 68.461.800 korun.

David Bureš
Diskuze (44)

Doporučujeme

4. 11. 2021 20:41
Re: Policie
v dnešní době se nakupuje i očima a nebudeme si nalhávat, tak nová octávka není žádná krasavice je to spíše taková návrhářská hříčka přírody takový pelmel všeho..
4. 11. 2021 20:36
vw gate
nějak moc nechápu proč v dnešní době zakoupili tak zpátečnické výrobky jako je auto v benzínu,proč nekoupili tak skvělé a všemi doporučovaná auta na elektřinu??
Avatar - Brmbalik
3. 11. 2021 21:27
Re: Re: Re: Fesaci
A v cem by teda meli jezdit, aby byli efektivni? Ta 5 za to nemuze, ze je pekna a barvy PCR ji budou sluset,kdyz jsem teda prekroutil co jsi rekl
3. 11. 2021 21:14
Re: Re: Fesaci
Ja preci Tvuj nazor pochopil, a proto sem napsal, to co sem napsal.

Moje druha reakce uz byla na Brumbalika, ktery totalne prekroutil moje slova.

Taky jen prezentuju svuj nazor.
Avatar - fOE
3. 11. 2021 18:01
Re: Re: Fesaci
Moc se v tom vrtas. Ja se zde nijak nevyjadruju k efekfivite vyberu nebo transparentnosti vyberka. Tenhle boj si musis vest jinde / s nekym jinym.
Ja jen prezentuju svuj nazor, ze budou nova auta efektni. A to dle vizualizace budou.