Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie převzala 500 civilních Octavií. Poprvé je má na operák

ČTK ČTK 15. 1. 2020 • 14:12
27
14
Zobrazit náhledy (27)
Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia

Policie převzala nová civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky zaplatí 191 milionů korun, dostane 500 octavií, které jim firma po dvou letech vymění za nové. 

Měsíčně vyjde jeden vůz na necelých 8000 korun, v ceně jsou kromě vozu také servisní úkony, pneuservis nebo pojištění. Policie si od operativního leasingu slibuje snížení nákladů na provoz aut, řekl dnes novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Nová civilní auta nahradí staré vozy, jejichž opravy jsou nerentabilní. Policie se inspirovala u svých rakouských kolegů, kteří mají podle Hamáčka s vozy na operativní leasing dobré zkušenosti.

"Je to poprvé, kdy policie využívá operativní leasing. Forma operativního leasingu znamená, že péči o vozidlo přebírá dodavatel a policie se stará, když to zjednoduším, pouze o pohonné hmoty," řekl Hamáček. V ceně operativního leasingu je například náhradní vozidlo v případě, že některé z dodaných aut bude v servisu. "Takže by všech 500 automobilů mělo jezdit a nemělo by se stávat, že část flotily bude odstavena z důvody servisních prací," uvedl ministr.

Pokud se operativní leasing osvědčí, objedná policie tímto způsobem další vozidla. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara se bude moci přínos operativního leasingu zhodnotit zhruba za půl roku. "Tím, že vyřadíme stará vozidla, která nás stojí velké částky na opravách, tak během půl roku budeme schopni říct, jestli se nám to vyplatí, nebo ne," řekl Švejdar.

Smlouvu o operativním leasingu má policie na čtyři roky, po dvou letech se celá flotila obmění, policie tak znovu dostane 500 nových aut. Roční limit najetých kilometrů je podle Švejdara stanovený na 20.000 kilometrů na každé auto. Nové vozy dostane služba kriminální policie a vyšetřování.

Policie nyní přebírá také další nové vozy, které jsou označené. Policie za 865 vozů Škoda Octavia kombi zaplatí 603 milionů korun. Cena jednoho vozu činí podle vybavení 541.000 až 610.000 korun bez DPH.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Operák
| Dnes 10:37
Mně se líbí, jak do toho kecají lidé, kteří o operáku vědí kulový! Kolují tady dost absurdní představy, jak to funguje. Většinou od lidí, kteří vlastní tak leda zrezlou Feldu. Nemají absolutně žádnou představu o správě vozových parků. Souhlasím, že 20 tisíc km ročně je málo, ta auta budou jezdit tak 40 - 50, ale třeba po půl roce leasingovka splátky adekvátně navýší, tak aby se do nich vešly ty náklady. Navíc, 2 roky je ideální doba, kdy se vyplatí vozidlo prodat. Je to krok správným směrem.
Re: Re: Re: Operáky v klidu, ale...
| Včera
K těm známkám - to zavání solidní malou domů. Jsem z oboru a nebojte, už se to řeší a to i v docela velkých businessových kruzích, takže se to snad podaří rozkrýt ;)
Re: Re: Re: Operáky v klidu, ale...
| Včera
Ano i ne, ale jde mi primárně o ten precedens a systém obecně, všímám si toho čím dál víc. Nevím proč by jinak chtěli na*rat všechny podnikatele s tím DPH, už takhle je to dost problematické a nově si půjčují od podnikatelů ještě výrazněji.

Jinak na obnovu vozového parku má ministerstvo vnitra asi 1 miliardu korun ročně. Nevím jak se z toho čerpá operák, který obsahuje i servis. To bude asi nejdůležitější.
Re: Re: Operáky v klidu, ale...
| Včera
Přesně tak, dvě stě milionů za auta, když webové rozhraní na dálniční známky dokáže stát vysoutěžit za 400 milionů, to je pak úplně mimo rozlišovací schopnosti :no:
Avatar - Dinar
Re: Operáky v klidu, ale...
| Včera
Dvě stě milionů je z hlediska rozpočtu míň než plivanec ve Vltavě, důvody pro operák, vzhledem k uvedeným podmínkám, bych hledal jinde než ve snaze ušetřit státu nějaké peníze nebo optimalizovat cashflow.
Při výši zakázky jsou podmínky toho oper leasingu vyloženě chabé, čtyři roky při 8 tis. Kč měsíčně za auto s cenou kolem 600 tis., to je hodně úsměvné, navíc s omezením na pouhých 20 tis. km, což je pro jakékoliv služební auto hrubě pod hranou využitelnosti.
A také zcela jistě můžeme předpokládat, že vzhledem ke snížení počtu, policejními dílnami servisovaných, vozů o 500 se zredukuje počet těchto dílen, sníží počet jejich zaměstnanců, že ano... :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku