Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Polovina výrobců autodílů v Německu bude propouštět. Můžou za to chystané elektromobily

ČTK ČTK 18. 2. 2020 • 12:27
26
217
Zobrazit náhledy (26)
Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden

Nastupující elektromobilita bude mít rozsáhlý vliv na zaměstnanost v automobilovém průmyslu. Elektromobily totiž potřebují méně součástek, a tak nebude potřeba ani tolik lidí ve výrobě.

Více než polovina dodavatelů automobilových součástek v Německu plánuje snižování počtu zaměstnanců. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK), do kterého se zapojilo 167 podniků z automobilového průmyslu.

Za plány na propouštění podle průzkumu nestojí pouze nepříznivý dopad zpomalování hospodářského růstu na zakázky, ale i přechod k elektrickému pohonu automobilů. Ten vyžaduje menší počet součástek a umožňuje větší automatizaci, poznamenala dnes agentura DPA.

Šéf DIHK Martin Wansleben upozornil, že špatná situace v automobilovém průmyslu je varovným signálem pro celou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 0,6 procenta, což je nejpomalejší tempo od roku 2013.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Německý automobilový průmysl v roce 2018 zaměstnával zhruba 834.000 lidí, což bylo nejvíce od roku 1991. Je důležitým motorem růstu německé ekonomiky a je na něm závislá i řada českých podniků.

Související články

Témata
20. 2. 2020 11:16
Re: Barik asi neví o pobídkách na fosilní paliva
Já jsem se tam o žádné dotaci nedočetl.
20. 2. 2020 11:08
Re: Barik asi neví o pobídkách na fosilní paliva
O EV se jinak psát nedá. EV a dotace prostě patří k sobě.
Avatar - Barrichello
19. 2. 2020 22:30
Re: Barik asi neví o pobídkách na fosilní paliva
Modli se, hodně se modli aby tohle nebyla pravda https://www.extra.cz/…azi-z-laboratore?…
Avatar - Barrichello
19. 2. 2020 21:12
Re: Barik asi neví o pobídkách na fosilní paliva
Jinak dopravní podnik hledá 202 šoférů, proč se nepřihlásíte a nejdete řídt tramvaj? Užijete si elektriky a uděláte něco pro společnost a rozvoj MHD. tak šup šup :-)
Avatar - Barrichello
19. 2. 2020 21:11
Re: Barik asi neví o pobídkách na fosilní paliva
ropa, uhlí, zemní plyn a jádro maj jedno naprosto nespornou výhodu - jsou to stabilní zdroje energie nezávislé na počasí, což se absolutně nedá říct o fotovoltaice a větrníkách,protože když málo svítí a málo fouká, dávaj nula nula nic.

Ted chci vidět tvůj argument, trolle :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud