Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pořiďte si Ford GT40 nebo Cobru, plně odpovídající autům z filmu Le Mans '66

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 12. 2019 • 22:11
21
2
Zobrazit náhledy (21)
Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby CSX8000 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40 Shelby GT40

Společnost Superformance stála za přípravou vozů Ford GT40 a Shelby Cobra pro film Le Mans '66 a nyní prostřednictvím tzv. Cinema Series nabízí přesné repliky těchto automobilů i svým zákazníkům.  

Le Mans '66 vypráví o tom, kterak se Ford rozhodl porazit Ferrari během slavné čtyřiadvacetihodinovky ve Francii poté, co maranellský výrobce odmítl amerického giganta, aby jej koupil.

Hlavními hvězdami snímku jsou vedle Carolla Shelbyho v podání Matta Damona a Kena Milese, kterého hraje Christian Bale, především vozy Ford GT40 a Shelby Cobra. Tyto automobily pro natáčení filmu dodala společnost Superformance, která má ve své nabídce nejvěrnější a nejkvalitněji zpracované repliky těchto vozů, což do jisté míry potvrzují i licence udělené této firmě jejich původními výrobci.

Kalifornská společnost Superformance v souvislosti s úspěšným vstupem filmu Le Mans '66 na plátna kin do své nabídky zařadila tzv. Cinema Series a v rámci ní nabízí Ford GT40 Mk II v barvách, v nichž v roce 1966 i na filmovém plátně projel cílem v Le Mans na první a druhé pozici.

Superformance uvádí, že světle modré provedení s bílými pruhy a startovním číslem 1 vychází z vozu Ford GT40 Mk II s číslem podvozku P/1015, za jehož volant usedal skutečný i filmový Ken Miles, zatímco černé provedení vychází z vozu s číslem podvozku P/1046, s nímž v Le Mans roku 1966 startovali Chris Amon a Bruce McLaren.

Shelby CSX8000 je pak oficiální označení pro roadstery Shelby Cobra, které jsou rovněž nabízeny v rámci Cinema Series zákazníkům. Volit lze ze tří provedení, v nichž je tento model ve snímku Le Mans '66 k vidění nejčastěji.

První je modrá verze, která odpovídá modelovému roku 1962 a civilnímu vozu, v němž se vozí Carroll Shelby, resp. Matt Damon. Bílé a červené provedení odpovídají závodním vozům modelového roku 1963, která ve filmu sedlají Ken Miles a Dave MacDonald, kterého si zde zahrál jeho syn Rich MacDonald.

Automobily nabízené v rámci Cinema Series svým vzhledem plně odpovídají vozům z filmového plátna i šedesátých let dvacátého století a to platí i pro konstrukci jejich šasi a karoserií. V případě pohonných jednotek společnost Superformance již tak striktní není a nabízí svým zákazníkům výběr z několika provedení vidlicových osmiválců značky Ford v úpravě Roush s objemy od 4,7 až po 7,0 l odpovídajícími motorům používaným v šedesátých letech.  

V souvislosti s vozy GT40 Mk II nicméně Superformance uvádí, že mají 90 procent ze všech použitých dílů plně zaměnitelných s komponenty originálního vozu a to včetně nosného ocelového monokoku karoserie.

Automobily nabízené v rámci Cinema Series nejsou určeny pouze pro severoamerický trh, ale podobně jako ostatní vozy z nabídky společnosti Superformance, mezi něž patří i Ford GT40 Mk I, kupé Shelby Cobra Daytona a závodní Corvette Grand Sport ze šedesátých let, jejichž výrobu zajišťuje Hi-Tech Automotive v Jižní Africe, jsou k dispozici i na evropském trhu a to prostřednictvím oficiálních zastoupení ve Velké Británii, Belgii a Německu.

Zdroj: Superformance

Související články

Témata
10. 12. 2019 08:04
Re: Nejhezčí auto ve filmu
No, to by byl hodně těžký výběr, co takové Corvetty Stingray nebo první Mustang (jo, vím, Chevelle bylo možná lehčí). Ale v tom filmu je snad každých pět minut nějaký unikát, který by člověk nutně potřeboval v garáži.
Avatar - white label
9. 12. 2019 17:57
Nejhezčí auto ve filmu
Nejhezčím autem ve filmu bylo karmínově červené Porsche Carolla Shelbyho:
https://assets.bwbx.io/…n8w/v1/-1x-1.jpg

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud