Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Boxster E: Elektrické roadstery do ulic Stuttgartu ještě letos

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 2. 2011 • 16:16
1
3
Porsche v letošním roce spouští testovací program elektromobilů. Připravila proto prototypy Boxster E.

V létě loňského roku Porsche oznámilo, že pracuje na vývoji elektromobilu na základě současné generace modelové řady Boxster. Nyní představuje trojici prototypů, které se budou účastnit testování v rámci programu Region Stuttgart – příklad elektromobility, který vyhlásila stuttgartská radnice.

Vývojové prototypy na bázi Porsche Boxster poháněné pouze elektrickým pohonem vznikly v souladu s rozvojem programu Porsche Intelligent Performance.

Všechny tři elektromobily budou sloužit jako pojízdné laboratoře a v rámci testů mají inženýrům automobilky Porsche poskytnout důležité zkušenosti s fungováním komponentů elektropohonu a se systémem akumulátorů v čistě elektřinou poháněném automobilu.

Začátek zkušebního provozu, který poskytne nejen informace o požadavcích na samotné automobily, ale také o potřebné infrastruktuře pro tzv. elektromobilitu nebo třeba statistiky o chování řidičů automobilů na elektropohon, je naplánován na počátek letošního roku.

Porsche Boxster E je poháněno dvojicí elektromotorů, které společně poskytují maximální výkon 180 kW (245 k) a energii jim dodávají baterie s kapacitou 29 kWh.

Žádné bližší informace k technice elektromobilu Porsche nezveřejnilo, ale uvádí, že má nabízet stejné jízdní výkony jako Boxster S. Ten je poháněn šestiválcem o objemu 3,4 litru s výkonem 228 kW (310 k) a točivým momentem 360 Nm. Dosahuje maximální rychlosti 274 km/h a s manuální převodovkou akceleruje z 0 na 100 km/h za 5,3 s.

Témata
15. 2. 2011 16:27
:)
aby jste se z toho nepo**ali:)
nic ti nebrání si koupit 911 v benzínu, tak utíkej.
eee, že ji koupit nepůjdeš? čím to? že by onou elektrikou, nebo stavem peněženky? >:-[]
Avatar - Nerez
15. 2. 2011 15:49
Hybridy a elektromotory
Bože, co to je za módu všude cpát ty hybridy a elektromotory. V těhle autech to nemá co dělat. Už máme EVO na elektriku, Porsche na elektriku, co bude dál? Veyron? Tyhle eko zhovadilosti ať si cpou do Priusů a městských minivozítek a ne do sportovních aut. Ostuda :no: :no: :no:
Avatar - Subaru4ever
15. 2. 2011 12:40
Co je moc to je moc
Svět by byl o mnohem lepší, kdyby se před léty při představení pseudoekologického unijního ekoteroru všechny světové automobilky dohodly a společně řekly NE!. Eurošimlovi by nezbylo, než stáhnout ocas a odejít někam v bolestech zhynout. Místo toho si automobilky a zákazníci dobrovolně nechají z výšky "....." na hlavu 8-s :no: :no: :no:

Nebo je snad elektrický motor lepší a ekologičtější pohonnou jednotkou pro roadster od Porsche, než plochý šestiválec??? Všechny ty děti makající 16 hodin denně v jihoamerických lithiových dolech bez ochranných prostředků, a všechny naše plíce dýchající exhalace z uhelných elektráren, na to mají určitě jiný názor 8-s :no: :no: :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud